Звезда утишала Манчестер, а онда осетила моћ шампиона Европе

Београдски црвено-бели поражени на гостујућем терену од Манчестер ситија са 3:1 у мечу првог кола групне фазе Лиге шампиона
Звезда утишала Манчестер, а онда осетила моћ шампиона ЕвропеGetty © Shaun Botterill

После уводних минута у Манчестеру, ретко ко је помислио да ће Звезда имати барем један тренутак за радовање у Енглеској.

Сити је кренуо лагано, али је постепено појачавао гас, да би у завршници првог дела ређао прилике "као на траци".

Омри Глазер је бриљирао на голу црвено-белих. Бранио је све ударце домаћих, а онај који није могао, зауставила је пречка.

Ерлинг Холанд је био у савршеној прилици у 25. минуту, али је његов ударац главом завршио на оквиру гола.

Фил Фоден је имао, можда, још бољу прилику, када је са петерца, потпуно сам, шутирао главом, али је израелски голман маестрално скинуо зицер талентованом енглеском фудбалеру.

И када је публика на "Етихаду" само чекала тренутак у којем ће Сити доћи до вођства, уследио је хладан туш.

У последњем минуту првог дела игре, Звезда је кренула у муњевиту контру, Букари је побегао задњој линији, а онда рутински матирао Едерсона.

Судија је одмах поништио гол, на асистенцију помоћника који је подигао заставицу због офсајда.

Међутим, ВАР је проверио ситуацију и променио одлуку главног арбитра, који је након интервенције из ВАР собе показао на центар.

Букаријев гол је први гол Црвене звезде у Лиги шампиона после 437 сушних минута.

Потпуну тишину у Манчестеру реметила је само гласна песма неких 2.000 навијача Црвене звезде.

"Грађани" су имали чак 22 ударца ка голу (седам у оквир) и десет корнера, па је било јасно да ће Звезда тешко одбранити предност из првог дела игре.

Звезда је имала прилику да ужива у предности над шампионом Европе на полувремену, али је Сити, ипак, врло брзо дошао до изједначења.

Већ у првом нападу у наставку, Хулијан Алварез је затресао мрежу.

Холанд је задржао игру, сјајно проиграо Аргентинца, а овај заобишао Глазера и сместио лопту у мрежу.

Сити је брзо дошао и до другог гола, али је погодак Кајла Вокера поништен због офсајда.

Ипак, други гол је био неминован, па је Сити до предности дошао у 60. минуту игре.

Хулијан Алварез је послао оштру лопту из слободњака, а Омри Глазер направио, практично, другу грешку на мечу – промашио је лопту, па је она завршила у голу.

Ништа се није променило у односу на први део игре, осим једне битне ствари – Сити је почео да реализује шансе.

Једну такву искористио је Родри, када је у 73. минуту, прелепим ударцем погодио сам угао Глазеровог гола.

У завршници меча, када су напади домаћина изгубили на интензитету, Црвена звезда је покушала да игра офанзивно и чува лопту.

То им је пошло за руком у одређеној мери, али то није донело изгледне прилике па није било опасности по гол домаћих.

У другом мечу групе Г, фудбалери Лајпцига су савладали Јанг Бојс као гости, резултатом 3:1.

У наредном колу, Црвена звезда дочекује Јанг Бојс 4. октобра, док ће Манчестер сити играти у гостима против Лајпцига.

• 19. сеп 2023 • 22:54

22:54

Крај меча

Манчестер сити - Црвена звезда 3:1.

• 22:53

90' Још четири минута

Надокнада је четири минута.

• 22:51

80' Напади Ситија утихнули, Звезда дошла до лопте

Сити је смирио игру, не жури нигде и не напада као у досадашњем делу меча.

• 22:33

73' ГОЛ! Прелеп гол Родрија

Родри још једном показуе да је један од најбољих фудбалера на свету на својој позицији.

Прошетао се кроз казнени и прецизним и промишљеним ударцем затресао мрежу.

• 22:24

64' Поново шанса за Холанда, поново брани Глазер

Холанд је поново био у идеалној шанси и шутира главом, али Глазер брани на гол линији.

• 22:20

60' ГОЛ! Грешка Глазера

После бриљантних одбрана, Глазер је погрешио и кумовао другом голу Манчестер ситија.

Алварез је убацио лопту из слободњака, Глазер покушао да боксује, али није захватио лопту, па је она завршила у мрежи.

• 22:17

58' Глазер скида сада зицер Холанду

Прво је лоше интервенисао Глазер после ударца са дистанце, пошто је на његову испуштену лопту налетео Холанд.

Али, онда је Глазер скинуо зицер и Норвежанину.

• 22:13

52' ГОЛ! Ипак офсајд...

Кајл Вокер је затресао мрежу, али је његов гол поништен због офсајда.

• 22:07

47' ГОЛ! Сити је изједначио

Холанд је задржао лопту, а потом феноменално проиграо Хулијана Алвареза, који је заобишао Глазера и сместио лопту у мрежу.

• 22:05

46' Настављен је меч