Биће борбе у Звездиној групи – тешка победа Лајпцига у Берну

После првих 90 и кусур минута у групи Г у којој се налази и Црвена звезда, јасно је да ће српски шампион имати тежак посао да презими у Европи
Биће борбе у Звездиној групи – тешка победа Лајпцига у Берну© Tanjug/Anthony Anex/Keystone via AP

Фудбалери Лајпцига остварили су победу на старту Лиге шампиона, пошто су савладали Јанг Бојс као гости, резултатом 3:1.

Лајпциг је оправдао улогу фаворита против Швајцараца, али је то учинио након велике борбе у Берну.

На стадиону "Ванкдорф", немачки представник је дошао до предности из прве праве шансе и чинило се да ће рутински решити меч у своју корист.

Корнер је у трећем минуту извео Давид Раум, убацио лопту на прву стативу, где је Мохамед Симакан сјајно реаговао и главом је спровео у ближи угао.

Десетак минута касније Ћави Симонс није успео да искористи грешку дефанзиваца, шутирао је поред стативе из изгледне позиције и казна је стигла у 33. минуту.

Мешчак Елија, који је претходно имао неколико запажених потеза, још једном је промешао одбрану гостију и "шпицем" погодио мрежу са неких 16-17 метара.

Шок који је бундеслигаш доживео трајао је до полувремена, да би потом Лајпциг кренуо у тоталну офанзиву у наставку.

Имали су играчи Марка Розеа неколико прилика, најбоље је имао Лоис Опенда, а у једној ситуацији је реаговао и ВАР и "досудио" да неће бити пенала за Немце.

Ипак, офанзива се исплатила и у 74. минуту Ксавер Шлагер је поново довео Лајпциг у вођство.

Сјајно је шутирао са двадесетак минута и погодио доњи леви угао.

Успео је освајач Суперкупа Немачке да сломи отпор ривала, а онда га и дотукао у самом финишу, поготком Бенјамина Шешка.

Лајпциг сада има три бода у групи у којој се још налазе Манчестер сити и Црвена звезда, који се на "Етихаду" састају од 21 сат.

У другој утакмици која је играна у истом термину, у групи Ф, Милан и Њукасл су одиграли без голова на "Сан Сиру" (0:0).