Чукарички пао у Будимпешти, Ференцварош преокретом до победе

Фудбалери Чукаричког поражени су на гостовању у Будимпешти од екипе Ференцвароша са 3:1, у мечу првог кола групне фазе Лиге конференција
Чукарички пао у Будимпешти, Ференцварош преокретом до победе© Screenshot/ArenaSportTV

Није успео Чукарички да дође до бода у историјској, првој утакмици у клупској историји у групној фази европских такмичења.

Солидно су се "брђани" представили Европи, стигли први до гола у Будимпешти, али на крају поклекли након преокрета.

Ђорђе Ивановић обележио је првих 45 минута сусрета.

Прво је српски нападач донео тиму са Бановог брда предност у 26. минуту.

Никчевић је са десне стране убацио лопту у шеснаестерац домаћина, а тамо Ивановић одлично реагује, шутира из окрета и постиже погодак.

До краја првог дела утакмице, Ивановић је у два наврата био неопрезан у свом шеснаестерцу

Прво је у 33. минуту био у дуелу са Варгом, који је олако пао, па је након ВАР интервенције, пенал за домаће поништен.

Ипак, десет минута касније, Ивановић је оборио брзоногог Овусуа, а шпански арбитар доделио је једанаестерац.

Варга је био прецизан са беле тачке, чиме је донео изједначење Ференцварошу.

Деловало је да ће се са нерешеним резултатом отићи на полувреме, али је домаћин успео још једном да постигне погодак.

Овусу је након једног корнера, дошао до лопте, имао времена да се намести и веома снажним и прецизним ударцем, погоди гол и донесе преокрет.

Друго полувреме донело је велику борбу и потпуно отворену утакмицу.

Имао је Чукарички своје шансе, али имао је и домаћин.

Уласком Александра Пешића, Ференцварош је показао своје амбиције да постигне још један гол, што је управо преко српског нападача и урадио.

Пешић је у 79. минуту одлично реаговао, био спреман на одбитак и "закуцао" лопту у мрежу Чукаричког.

Некадашњи нападач Црвене звезде тако је поставио коначних 3:1 за Ференцварош.

• 21. сеп 2023 • 20:45

20:45

Крај меча, победа Ференцвароша

Мађарски тим славио је резултатом 3:1.

• 20:43

90' - Играће се још четири минута

Шпански арбитар показао је да надокнада износи четири минута...

• 20:30

79' - ГОЛ! Пешић повећава на 3:1 за домаћина

Био је на правом месту српски нападач из редова Ференцвароша, који добро реагује на одбитак и снажно "закуцава" лопту у мрежу Чукаричког.

• 20:23

72' - Шанса за Чукарички, остаје 2:1

Одлично је прошао Ивановић по левој страни, убацио лопту у петерац ривала, али је тамо Адетунђи шаље далеко преко гола Ференцвароша.

• 20:18

68' - Пешић прети голу Чукаричког

Само минут након што је ушао у игру, Александар Пешић је главом умало постигао погодак, али је голман Чукаричког Самуровић, добро реаговао.

• 20:12

61' - Велика борба у наставку меча

Права рововску борбу воде обе екипе на средини терена. Чукарички је агресивнији у наставку, што се очекује од тима који губи 2:1.

Меч је отворен и очекује се доста узбуђења у преосталих пола сата сусрета.

• 19:59

46' - Почело је друго полувреме

Настављен је меч у Будимпешти...

• 19:39

Полувреме: Ференцварош - Чукарички 2:1

Иако је српски тим водио голом Ивановића од 26. минута, Ференцварош постиже два гола у финишу првог полувремена.

Варга из пенала у 43. и Овусу у седмом минуту надокнаде, донели су домаћину преокрет.

• 19:35

45 +7' - ГОЛ! Преокрет Ференцвароша

У последњим тренуцима првог полувремена, Ференцварош стиже до преокрета.

Након корнера, лопта је стигла до Овусуа, који се наместио и послао веома снажан и прецизан ударац ка голу српског тима.

• 19:28

43' - ГОЛ! Ференцварош стиже до изједначења

Варга је био прецизан са беле тачке, чиме Ференцварош стиже до изједначења против Чукаричког.