Кецмановић оправдао улогу фаворита, изборио четвртфинале у Кини

Српски тенисер Миомир Кецмановић пласирао се у четвртфинале турнира у Ченгдуу, пошто је савладао Француза Корентина Мутета са 2-0 у сетовима
Кецмановић оправдао улогу фаворита, изборио четвртфинале у КиниGetty © Matthew Stockman

Миомир је уписао другу победу на турниру у Кини, која му је изборила четвртфинале.

Српски тенисер у првом колу био је бољи од квалификанта Лока, да би у другој рунди савладао Француза Мутета.

Противник, који заузима 122. позицију на АТП листи, пружао је солидан отпор.

Меч је трајао нешто више од сат и по времена, а обележила су га два потпуно различита сета.

У првом је виђен серијал брејкова.

Кецмановић је направио два на самом старту, па је тако брзо стигао до предности од 3:0.

Успео је Француз да врати један брејк, али је одмах у наредном гему поново изгубио сервис.

Српски тенисер је са лакоћом одбранио предност два брејка и први сет освојио са 6:2.

У другом се гледала знатно већа борба.

Четири уводна гема нису донела брејк, чак ни брејк шансе.

Потом су уследили брејк Кецмановића, али и рибрејк противника.

Други сет у финиш је улазио нерешеним резултатом 4:4, када је Кецмановић поново појачао квалитет удараца, терао ривала на грешку и новим брејком стигао до шансе за победу.

Рутински и без изгубљеног поена, Кецмановић је освојио сервис гем и тако други сет освојио са 6:4.

У четвртфиналу, српски тенисер који заузима 47. место на АТП листи, играће против бољег из дуела Зверев - Котов.