Митровић и Нејмар водили Ел Хилал до победе у Лиги шампиона

Српски нападач Александар Митровић постигао је погодак у победи Ел Хилала над иранским Мазандараном од 3:0 у мечу азијске Лиге шампиона
Митровић и Нејмар водили Ел Хилал до победе у Лиги шампионаGetty © Yasser Bakhsh

Голови, црвени картони и победа екипе из Саудијске Арабије, виђени су на мечу у Техерану.

Ел Хилал је као гост савладао Насажи Мазандаран са 3:0, головима Митровића, Нејмара и Ел Шешрија.

Прво је у четвртом минуту погодак српског нападача био поништен због офсајда, али је у 18. Митровић донео гостима предност.

Уследио је прави хаос на терену у финишу првог дела меча, те су тако фудбалер домаћих Хушманд, као и Ел Фараж из гостујућег тима, добили по црвени картон.

Ел Хилал је до краја меча оправдао улогу фаворита.

Нејмар је у 58. минуту повисио на 0:2, да би коначних 0:3 поставио Ел Шешри у судијској надокнади.

Након ремија у првом колу азијске Лиге шампиона, Ел Хилал је у другом стигао до сва три бода и тако заузима прво место у Групи Д, са истим бројем бодова као и Најбахор.