У среду су одигране прве две утакмице програма Лиге шампиона, а обе су решене након великих преокрета, пошто су победе однели Атлетико Мадрид и Шахтјор
Два преокрета и 10 голова у Лиги шампиона: Атлетико и Шахтјор извукли важне победеGetty © Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer

Мадриђани су на свом "Метрополитану" савладали Фејенорд 3:2 и то након што су два пута били у заостатку.

Фејенорд је повео после аутогола Марија Ермоса, а Алваро Мората је изједначио у 12. минуту. Холанђани су опет имали предност када је Давид Ханцко затресао мрежу, да би Антоан Гризман изједначио на 2:2 у надокнади првог дела меча.

Играч одлуке за тим Дијега Симеонеа био је Мората, који је у 47. минуту комплетирао преокрет Атлетико Мадрида.

Још убедљивији преокрет остварио је Шахтјор, који је такође славио 3:2 и на гостовању Антверпену. Белгијанци су повели преко Арбнора Муџе и Мишела Баликвише, али су у другом полувремену Украјинци заиграли много боље.

Данило Сикан је два пута био стерлац, а Јарослав Ракитски једном, па је Шахтјор успео да оствари прву победу у Лиги шампиона ове сезоне.