Интер водио 2:0 после 13 минута и све просуо - Милан може на чело табеле

"Неразури" су имали све у својим рукама, али су успели да само ремизирају против Болоње
Интер водио 2:0 после 13 минута и све просуо - Милан може на чело табелеGetty © Marco Luzzani / Stringer

Фудбалери Интера одиграли су нерешено 2:2 на домаћем терену против Болоње у мечу 8. кола италијанске Серије А.

Екипа Симонеа Инзагија је тиме омогућила градском ривалу Милану да их престигне на челу табеле евентуалном победом.

Ништа није наговештавало кикс Интера, пошто је домаћин после само 13 минута игре водио 2:0. Франческо Ачерби у 11. и Лаутаро Мартинез у 13. минуту су донели Интеру велику предност.

Већ у 19. минуту Рикардо Орсолини је смањио са беле тачке на 1:2, да би Џошуа Циркзи у 52. минуту донео поравнање и испоставило се велики бод гостима.

Интер је и даље први на табели Серије А са 19 бодова, али другопласирани Милан, који има 18, може да га престигне уколико у суботу од 20.45 као гост савлада Ђенову. Милан је једини пораз у досадашњем делу шампионата доживео баш од Интера (1:5).