Италија: Распуцани Лацио, убедљива Монца и сјајни Фрозиноне

Узбудљиво је било овог поподнева на фудбалским теренима у Италији у мечевима осмог кола Серије А
Италија: Распуцани Лацио, убедљива Монца и сјајни Фрозиноне© SS Lazio

Фудбалери Монце победили су Салернитану резултатом 3:0.

Већ у 9. минуту домаћин је стигао у предност, Андреа Kолпани је "намирисао" простор, кренуо ка голу, нико га није зауставио, па је погодио за 1:0.

Девет минута касније вишен је нови гол. Изгубили су гости лопту на средини терена, уследила је брза контра, реализатор је био Вињато за 2:0.

Kоначних 3:0 дело је Песине, који је погодио у 82. минуту из пенала.

Лацио је славио против Аталанте резултатом 3:2.

У петом минуту Де Kетеларе је постигао аутогол за вођство Лација, да би у 11. Kастељанос искористио асистенцију Фелипеа Андерсона за 2:0.

Аталанта се није предавала, а у 33. минуту Едерсон је погодио после асистенције Руђерија за 2:1.

Гости су се потпуно вратили у 63. минуту када је Сеад Kолашинац искористио асистенцију Kупмајнерса за 2:2.

Лацио је до победе дошао голом Весина у 83. минуту, након проигравања Kастељаноса за коначних 3:2.

Фрозиноне је наставио свој сјајни низ и овога пута славио против Верона резултатом 2:1.

У надокнади првог дела предност домаћима донео је Рејниер - 1:0, да би у 66. Фрозиноне дуплирао предност голом Соулеа.

Kоначних 2:1 поставио је Ђурић у надокнади времена.