Звезда очитала лекцију Цедевита Олимпији, српски клубови декласирали словеначке

Кошаркаши Црвене звезде више него убедљиво су савладали екипу Цедеивта Олимпије са 94:51 у дерби мечу другог кола АБА лиге
Звезда очитала лекцију Цедевита Олимпији, српски клубови декласирали словеначке© ABA liga/Dragana Stjepanović

Још једна убедљива победа српског клуба над тимом из Словеније.

Након што је Партизан декласирао Крку, импресивну победу уписала је и Црвена звезда над Цедевита Олимпијом.

Иако се очекивала неизвеснија утакмица у Београду, црвено-бели су очитали лекцију ривалу.

Мучили су се гости да дођу до поена, пошто им је Звездина одбрана задавала пораве главољбоље.

Прва четвртина завршена је резултатом 19:11 за тим са Малог Калемегдана, а онда је у другој деоници уследила рапсодија изабраника Душка Ивановића.

Звезда је убацила чак 31 поен у других 20 минута кошарке, примила 14, те је на полувреме отишла са 25 поена предности - 50:25.

Сурова доминација наставила се и у трећој деоници, коју је Барса добила са 27:8, што довољно говори колико је за класу бољи био српски тим, на обе стране паркета.

Тренер црвено-белих је "промешао" састав Звезде и пре меча, а ток утакмице дозволио му је да лепо расподели минуте на све учеснике.

Почетком последње четвртине, предност Црвене звезде износила је чак 47 поена, да би на крају била 43 у корист српског клуба.

Најефикаснији у победничком тиму били су Недовић са 17, Нејпир са 15 и Тоби са 13 поена.

У редовима гостију истакао се Соу са 19 поена.