Енглеска славила након преокрета, Италији "виси" пласман на Европско првенство

Фубалска репрезентација Енглеске, савладала је селекцију Италије са 3:1 у мечу осмог кола Групе Ц, квалификација за Европско првенство
Енглеска славила након преокрета, Италији "виси" пласман на Европско првенствоGetty © Richard Heathcote

Прави фудбалски класик виђен је у дуелу Енглеске и Италије на стадиону "Вембли" у Лондону.

Гости су повели, али је домаћа селекција успела да повеже редове и на крају дође до победе која им је оверила пласман на Европско првенство.

Играо се 15. минут када је Скамака постигао гол за "азуре", након асистенције Ди Лоренца.

До краја првог полувремена виђен је још један гол, у мрежи Италије.

Постигао га је Кејн у 32. минуту, прецизним ударцем са беле тачке.

Енглези су преокрет комплетирали у 57. минуту, када је стрелац гола био Рашфорд.

Финални ударац гостујућој селекцији, Кејн је другим својим голом на мечу, задао у 77. минуту.

Енглеска је дошла до 16. бода, чиме је осигурала пласман на Европско првенство.

Италија је остала на 10 бодова у Групи Ц, што је три мање од Украјине, која је друга на табели.

Италију очекују још два меча, против Северне Македоније и управо против Украјине.

У осталим мечевима одиграних у уторак, Словенија је савладала Ирску са 1:0, Данци су били бољи од Сан Марина са 2:1, истим резултатом је Казахстан славио над Финском, док је меч Литваније и Мађарске завршен 2:2.