Звездина машина стала у другом полувремену, Монако дошао до победе у Београду

Кошаркаши Монака дошли су до прве победе у новој сезони Евролиге, пошто су у Београду победили Црвену звезду са 82:76

Црвена звезда је била на добром путу да оствари нову победу у Евролиги, али се црвено-бела машина зауставила негде дуж тог пута.

Меч није почео најбоље по црвено-беле. Дуго се Звезда мучила у нападу, али, срећом по њих, није блистао ни противник на старту меча.

Монако јесте дошао до минималне предности након уводних минута, али се онда Звезда разиграла, па је преузела вођство и диктирала темпо.

Рокас Гиедраитис је наместио руку, погодио четири тројке, па је Звезда на крају прве четвртине имала 23:14.

Црвено-бели су имали игру, огромну подршку са трибина, али се Монако, тихо и полако, вратио у меч.

Успели су гости средином друге четвртине да дођу до предности, али је Звезда феноменалном игром у последњим минутима поставила ствари на своје место, па на одмор отишла са 44:38.

Монако је боље ушао у наставак – лакше су долазили гости до поена, а мало је утихнуо и напад домаћих.

То је омогућило гостима да дођу до предности и потпуно неизвесне последње четвртине.

Мајк Џејмс је, по обичају, погађао из свих позиција, али и разигравао саиграче.

Боломбој је одиграо значајну улогу у последњој четвртини, када је агресивном игром и борбеношћу долазио до офанзивних скокова.

После једног таквог, Адам Ханга је погодио тројку, којом је Звезда поново дошла до предности – 67:66.

Али, то су били само трзаји Звезде у нападу, пошто он никако није функционисао у наставку, што је Монако умео да искористи и дође до прве евролигашке победе у новој сезони.

Гиедраитис је постигао 20 поена (18 у првом полувремену), Недовић је убацио 15, а двоцифрен је био и Боломбој са 11.

Најефикаснији код гостију био је Џејмс са 18 поена (уз 11 асистенција), Дијало је додао 12, а прве поене (у првим минутима) у Евролиги уписао је Кемба Вокер – два, оба са пенала.

Звезда за два дана игра у Болоњи против Виртуса.

• 18. окт 2023 • 21:58

21:58

Крај меча - 76:82

Монако је дошао до прве евролигашке победе у новој сезони.

• 21:50

40' Тројка Дијалоа - 72:79

Промашио је тројку Џејмс, али су гости дошли до лопте, па је Дијало донео великих седам разлике у последњем минуту.

• 21:37

33' Тројка Ханге, Звезда води - 67:66

Велики посао је урадио Боломбој, који је дошао до скока у нападу, а онда је Ханга погодио за ново вођство.

• 21:29

Крај треће четвртине - 63:64

Теодосић је промашио шут за три поена, Звезда са минималним заостатком улази у последњу четвртину.

• 21:27

30' Прелепа акција Звезде - 63:64

Феноменална акција црвено-белих, Теодосић асистира за Боломбоја који долази до нових поена.

• 21:18

26' Први поени за Кембу Вокера - 53:54

Са линије пенала, Кемба Вокер долази до првих поена у Евролиги и доноси Монаку предност.

• 21:04

21' Настављен је меч

Звезда има лопту.

• 20:49

Полувреме - 44:38

Монако је успео да преокрене, на кратко, али је Звезда агресивном игром у последњем минуту поново створила лепу разлику.

Гиедраитис је био сјајан у првом полувремену, погодио је 18 поена (4/5 тројке),

На другој страни, најефикаснији је Џејмс са 12.

• 20:48

20' Тројка Недовића, па закуцавање Боломбоја - 44:38

Сјајна звезда у последњем минуту првог полувремена.

• 20:42

19' Серија Монака, Ивановић тражи тајм-аут - 37:38

Гости су направили серију 5:0, због чега тренер црвено-белих тражи тајм-аут.