Дончић поново експлодирао и изједначио се са Јокићем

После неколико за његове услове слабијих партија, Лука Дончић је поново експлодирао и забележио нови трипл-дабл.
Дончић поново експлодирао и изједначио се са Јокићем© Tanjug/AP Photo/Michael Ainsworth

Дончић је одиграо спектакуларну утакмицу у "Американ ерлајнс центру" и носио Далас до великог тријумфа над Портланд трејлблејзерсима – 117:112.

Лука је на паркету провео провео скоро 38 минута и за то време уписао 42 поена (13/22 из игре) уз 13 скокова, 10 асистенција и по две изгубљене и украдене лопте.

Једини је кошаркаш уз Треа Јанга и Џа Морента који је у топ 10 када су и поени и асистенције у питању.

Он је забележио 49. трипл-дабл у каријери и четврти са најмање 40 поена што га сврстава на шесто место свих времена.

Трећи пут ове сезоне је имао двоцифрен учинак у три статистичке категорије, чиме се изједначио са Николом Јокићем и њих двојица су сада лидери у најјачој лиги на свету.

Дуел у Тексасу обиловао је преокретима, екипа Џејсона Кида је у другој четвртини испустила предност од 16 поена, а средином последње морала да се враћа из заостатка.

Када је то успела и увела утакмицу у неизвесну завршницу, на крилима словеначког суперстара је и решила у своју корист.

Дончића су пратили га Спенсер Динвиди са 20 поена, седам скокова и шест асистенција, док је Кристијан Вуд имао 19 поена и пет скокова.

На другој страни је најбољи био Џерами Грент са 37 поена и шест скокова, а Демијен Лилард је додао 29 поена, седам ухваћених лопти и 12 успешних додавања.

Даласу је ово била седма победа у 12 мечева, док се Портланд упркос поразу боље котира са скором 9-4.