Ноћ искупљења на "театру снова" - Мегвајер стрелац, Онана одбранио пенал

Голом Харија Мегвајера, Манчестер јунајтед дошао до првих бодова у групној фази Лиге шампиона
Ноћ искупљења на "театру снова" - Мегвајер стрелац, Онана одбранио пеналGetty © Jan Kruger

Фудбалери Манчестер јунајтеда уписали су прву победу у Лиги шампиона, пошто су са 1:0 савладали Копенхаген.

Кренуо је офанзивно Јунајтед, али је бодове обезбедио дефанзивац, често оспораван и критикован - Хари Мегвајер.

Бивши капитен "црвених" ђавола је постигао једини гол на мечу, у 72. минуту меча, када је главом спровео лопту у мрежу.

Драматично је било у завршници, пошто је Мектоминеј скривио пенал.

Након потврде ВАР-а, Џордан Ларсон (син прослављеног Хенрика, некадашњег фудбалера Јунајтеда) је пришао лопти.

Међутим, Андре Онана га је прочитао и одбранио пенал у последњим моментима игре.

У првом данашњем мечу ове групе, Бајерн је у гостима победио Галатасарај са 3:1.

Бајерн је први са девет бодова, Галатасарај има седам, Јунајтед је на три, док Копенхаген има један бод.

Мадридски Реал је у гостима победио Брагу са 2:1.

Родриго је донео предност гостима у 16. минуту, Белингем је повисио у 61, а само два минута касније је пораз ублажио Ђало.

У другом мечу ове групе, Наполи је у гостима победио Унион у Берлину са 1:0.

Једини гол постигао је Распадори у 65. минуту меча.

Реал је први са девет бодова, Наполи други са шест. Брага има три, док је немачки тим без бодова.

Арсенал је у гостима савладао Севиљу са 2:1.

Мартинели је затресао мрежу у надокнади првог дела игре, а Жезус је повисио на почетку другог дела.

Немања Гудељ је у 58. минуту донео наду домаћима, али је лондонски тим на крају однео бодове из Андалузије.

У другом мечу групе, Ленс и ПСВ су одиграли нерешено - 1:1.

Арсенал је први са шест бодова, један мање има Ленс, док по два имају Севиља и ПСВ.

Сосиједад је у гостима победио Бенфику са 1:0, голом Мендеза у 63. минуту.

У првом мечу ове групе, Интер је са 2:1 савладао Салцбург.

Сосиједад има седам бодова, колико и другопласирани Интер, Салцбург има три, док је Бенфика без бодова.