Барса се "коцкала", али ипак савладала Шахтјор, Фејнорд сигуран против Лација

Фудбалери Барселоне савладали су екипу Шахтјора са 2:1 у мечу трећег кола групне фазе Лиге шампиона
Барса се "коцкала", али ипак савладала Шахтјор, Фејнорд сигуран против ЛацијаGetty © Alex Caparros

Могла је и можда и морала Барселона убедљивије да савлада госте, који су важили за апсолутног аутсајдера.

Ћавијев тим је ипак успео да головима у првом полувремену, оправда улогу фаворита и дође до сва три бода.

Играо се 28. минут када је "Блауграна" стигла до вођства.

Фермин Лопез је шутирао и погодио стативу, лопта се одбила до Ферана Тореса, који ју је "закуцао" у мрежу гостију.

Исти актери су осам минута касније учествовали код другог гола Барсе.

Овога пута Феран је проиграо Фермина, који је на сјајан начин, од стативу, матирао голмана Шахтјора.

Барселона је након другог гола "скинула ногу са гаса" и у наставку меча играла у споријем ритму.

Шахтјор је то искористио, пошто је у 62. минуту дошао до смањења предности на 2:1, голом Судакова.

Покушавала је Барселона да новим голом врати осетнију предност, али је у неколико наврата недостајало концентрације, умећа и среће у завршници.

Резултат се није мењао, па је каталонски тим уписао нова три бода, те након три утакмице има максималних девет.

Шахтјор је остао на три и трећем месту у Групи Х.

У другом мечу одиграном у ранијем термину, Фејнорд је савладао Лацио са 3:1.

Хименез у два наврата и једном Зеруки, били су стрелци за холандски тим, док је једини гол за госте постигао Педро у завршници меча.

Фејнорд је дошао до друге победе и шестог бода, чиме тренутно заузима прво место на табели Групе Е.