Тотенхем не зна за пораз, славио и на "Селхурсту"

Фудбалери Тотенхема савладали су у гостима екипу Кристал Паласа са 2:1 у мечу 10. кола Премијер лиге
Тотенхем не зна за пораз, славио и на "Селхурсту"Getty © Alex Pantling

Градски дерби, ако се тако може назвати дуел Паласа и Тотенхема, припао је фаворизованим гостима.

Успевао је домаћин да одоли "петловима" у првих 45 минута, али је Постекоглуов тим пронашао начин да дође до победе у другом делу меча.

Играо се 53. минут када је Ворд аутоголом донео предност гостима, да би у 66. Сон на асистенцију Џонсона, повисио на 0:2.

Успео је Палас да затресе мрежу ривала у судијској надокнади и учини утакмицу занимљивом.

Ају је успео да примири лопту која му је послата, а потом из волеј ударца матира голмана ривала.

Тотенхем се налази у сјајној форми, што говори и податак да након десет мечева, не знају за пораз у Премијер лиги.

Тим из Лондона је првопласиран на табели енглеског шампионата са 26 бодова, пет више од Ситија, који има меч мање.

Што се тиче Кристал Паласа, они остају на 12 бодова и 11. месту на табели.