Сити рутински до нове победе, Милан изненадио ПСЖ, шест голова Атлетика

Фудбалери Манчестер ситија, Милана, Атлетико Мадрида, Порта и Лација, уписали су победе у четвртом колу групне фазе Лиге шампиона
Сити рутински до нове победе, Милан изненадио ПСЖ, шест голова АтлетикаGetty © Marco Luzzani

Изабраници Пепа Гвардиоле рутински су наставили максимални низ у елитном европском такмичењу.

Актуелни шампиони су савладали швајцарски тим Јанг Бојс, резултатом 3:0.

Мреже су мировале све до 23. минута, када је Холанд са пенала донео "грађанима" вођство.

У надокнади првог полувремена, Фоден је повисио на 2:0.

Другим голом на мечу, Холанд је у 51. минуту поставио коначан резултат и озваничио четврту победу Ситија у исто толико мечева.

У другом мечу Групе Г, Лајпциг је у Београду савладао Црвену звезду 2:1.

Убедљиво најефикаснији у четвртом колу били су фудбалери Атлетико Мадрида.

Симеонови момци декласирали су Селтик са 6:0, чиме су добили својеврсну освету за претходно коло, када је у Шкотској било нерешено.

По два гола постигли су Гризман и Мората, а стрелци су били још и Лино и Саул.

У другом мечу Групе Е, Лацио је успео да савлада Фејенорд са 1:0, једини гол постигао је Имобиле у надокнади првог полувремена.

Изненађење у Групи Ф је приредила екипа Милана, која је са 2:1 савладала ПСЖ.

Почело је добро по госте из Париза, пошто је Шкрињар погодио у деветом минуту.

Само три минута касније, "росонери" су узвратили голом Леаа.

Играо се 50. минут када је Жиру донео италијанском тиму преокрет и испоставиће се, поставити коначних 2:1 за Милан.

Порто је као домаћин савладао Антверпен са 2:0.