Партизан без решења за Љубљану, нови пораз црно-белих у АБА лиги

Кошаркаши Партизана поражени су од Цедевита Олимпије, резултатом 95:91 у утакмици осмог кола регионалног такмичења

Партизан је уписао нови пораз у АБА лиги, на гостовању Цедевита Олимпији, где се годинама мучи да дође до доброг резултата.

Црно-бели су два пута прошле сезоне поражени у Стожицама, а сада су уписали нови пораз у главном граду Словеније.

Партизан је добро ушао у меч, а након прве четвртине имао је предност од седам поена - 27:20.

Партизан је стигао до предности од 34:25, а онда су гости остали без Алексе Аврамовића. Јака Клобучар је ударио у нос кошаркаша Партизана, који је због повреде напустио терен и више се није враћао у игру.

Међутим, домаћин је у наставку играо све боље, па је на полувремену водио са 51:50.

До самог краја је било узбудљиво и неизвесно.

Домаћи кошаркаши су одржавали вођство од три до пет поена, а у 35. минуту је Зек Ледеј добио намерну грешку због фаула над Блажичем. Уследило је кошкање играча на терену, а Препелич је добио техничку грешку.

Кошаркаши Цедевита Олимпије су на 100 секунди пре краја стигли до највеће предности на мечу, која је износила 93:87.

Партизан је смањио на 93:91, али су домаћи кошаркаши сачували вођство и на крају су победили резултатом 95:91.

Јака Блажич је био незаустављив, постигао је 29 поена, уз шест скокова.

Препелич је додао 18, а један мање је убацио Џонс.

Код црно-белих, најефикаснији је био Камински са 20 поена (седам ухваћених лопти), Ледеј је додао 17, а Доужер 14.

Црно-бели после осмог кола у регионалном такмичењу имају пет победа и три пораза, док је Цедевита Олимпија забележила учинак од 6/2.

Кошаркаши Партизана ће у наредном колу АБА лиге на свом терену дочекати Борац, док ће Цедевита Олимпија гостовати Будућности.