Србија је у полуфиналу Дејвис купа, на реду је Италија!

Дејвис куп репрезентација Србије победила је селекцију Велике Британије у четвртфиналу завршног турнира у Малаги. У првом мечу Миомир Кецмановић савладао Џека Дрејпера са 2:0, а истим резултатом Новак Ђоковић победио Камерона Норија
Србија је у полуфиналу Дејвис купа, на реду је Италија!Getty © Fran Santiago

Тениска репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Дејвис купа, пошто је савладала Велику Британију у Малаги.

Први бод Србији у Малаги је донео Миомир Кецмановић, који је у спектакуларном мечу победио Џека Дрејпера са 2:0 (7:6, 7:6).

Велику битку су водили Кецмановић и Дрејпер, али је српски тенисер дошао до тријумфа после два сата игре.

Српски тенисер је боље отворио меч али је и Британац сјајно севирао, па није било прилика за брејк на обе стране терена.

Тек у десетом гему Кецмановић долази до две брејк шансе, али се Дрејпер оба пута одлично одбранио. Сет је отишао у тај-брејк, током којег је Србин боље сервирао и био сигурнији са основне линије.

У другом сету оба тенисера су сервирала без проблема и опет није било простора за брејк.

Због тога се опет играо тај-брејк у ком је Србин успео да одузме сервис противнику три пута и тако дође до победе у мечу.

У другом мечу четвртфинала, Новак Ђоковић је рутински савладао Камерона Норија 2:0 (6:4, 6:4).

Новаков сервис је био готово савршен, пошто је у првом сету изгубио свега три поена када је сервирао.

Један брејк му је био довољан за први сет, а Нори се поштено потрудио да не буде више брејкова.

Други сет је био веома сличан, само што је Новак на старту одузео сервис противнику.

Пет брејк лопти је спасао Нори средином другог сета, али то није зауставило Новака да дође до рутинске победе.

Након друге победе у синглу, отказан је дубл меч.

У полуфиналу ће Србија играти против Италије, која јесавладала Холандију.

• 23. нов 2023 • 22:35

22:35

Ђоковић - Нори 2:0 (6:4, 6:4)

Србија је у полуфиналу!

Ђоковић је рутински савладао Норија и донео Србији други бод.

У полуфиналу, Србија ће играти против Италије.

• 22:11

Надјужи гем на мечу - 3:2

Ломио је Новак Норија у петом гему, али је Британац успео да се извуче.

Ђоковић је имао пет брејк-лопти, али није успео да одузме сервис противнику.

• 21:52

Брејк на старту - 1:0

Новак је на старту другог сета дошао до брејка.

• 21:40

Ђоковић - Нори 6:4

Један брејк је био довољан Новаку да мирно и без драме дође до првог сета.

Последњи гем Новак је освојио без изгубљеног поена.

У целом првом сету, Новак је изгубио само три поена када је сервирао.

• 21:28

Велика борба, Нори "сачувао главу" - 4:3

Четири брејк лопте је имао Новак, али се Нори свим силама бранио и на крају, некако, успео да освоји гем на свој сервис.

• 21:14

Ево брејка - 3:2!

Другу брејк лопту је искористио Новак - сада води са 3:2.

• 21:04

Нема брејка на старту - 2:2

У прва четири гема нема брејка.

Новак је само један поен на свој сервис изгубио, и то својом грешком.

Кецмановић - Дрејпер 2:0 (7:6, 7:6)

Србија је повела против Велике Британије, Кецмановић је у феноменалном мечу са Џеком Дрејпером освојио први бод.