Партизан просуо предност и пао у Истанбулу - Ефес убацио "стотку" црно-белима

Екипа Жељка Обрадовића није успела да оствари другу узастопну победу у Евролиги, али ће имати за чиме да жали
Партизан просуо предност и пао у Истанбулу - Ефес убацио "стотку" црно-белима© Euroleague

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Ефеса у Истанбулу 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20) у 10. колу Евролиге.

Ефес сад има скор 5-5, а Партизан 4-6.

Обе екипе су ушле ослабљене у меч, домаћину су недостајали Тибор Плајс и Елајџа Брајант, а Партизану Алекса Аврамовић и Кевин Пантер.

У првом полувремену готово да се нису играле одбране, а Ефес је највећих плус девет (38:29) имао средином друге деонице. На полувремену је било плус пет за домаћина (50:45).

Партизан је одлично одиграо трећу четвртину коју је добио резултатом 29:14, па је у последњих 10 минута ушао са "плус 10" - 74:64. Ефес је направио велику серију на старту четврте деонице и стигао до 78:78 у 34. минуту.

У последња три минута ушло се резултатом 83:83, а онда је Ефес серијом 7:2 преломио меч. Најефикаснији у Партизану био је Френк Камински са 24 поена, а пратили су га Пи Џеј Доужер са 21 и Џејмс Нанели са 16.

Код Ефеса је најефикаснији био Шејн Ларкин са 27 поена, Даријус Томпсон је дао 18, Анте Жижић и Вил Клајбурн по 12, а Дерек Вилис 10. У наредном колу, следећег четвртка, Партизан дочекује Панатинаикос.

• 24. нов 2023 • 20:38

20:38

Крај утакмице - победа Ефеса 100:94

Катастрофална четврта четвртина препуна грешака коштала је Партизан победе у Истанбулу. Ушли су у последњу деоницу са 10 поена предности, а онда су примили 36 поена и прелако дозволили Ефесу да стигне до пете победе у сезони.

Црно-бели сада имају скор 4-6, али више ће их болети начин на који су испустили тако лепу предност.

• 20:23

37' - Ефес има четири поена предности

Серија лоших потеза Огњена Јарамаза - две изгубљене лопте и неспортски фаул донели су Ефесу повратак у предност, па је извесно да нас очекује драматична завршница.

На три минута до краја, домаћи тим води 87:83.

• 20:12

33' - Катастрофа Партизана на старту четврте четвртине

Имали су 10 поена разлике, а онда су за мање од три минута дозволили серију Ефеса 12:4! Тројка Клајбурна је вратила овај сусрет на само један посед, па није ни чудо да је Жељко Обрадовић бесан.

• 20:01

Крај треће четвртине - Партизан води 74:64!

Био је Партизан у серији 12:2 у трећој деоници и та рапсодија у игри, коју је Доужер крунисао тројком, довела је црно-беле на чак седам поена предности.

Уз то, одбрана Партизана је остварила велики посао - после 28 примљених поена у другој, сада су дозволили само 14, што је направило највећу разлику.

А шлаг на торту је била тројка Каминског у последњој секунди треће четвртине!

• 19:44

25'- Нанели спушта на "минус један"

Партизан води 11:6 за сада у трећој деоници након четири поена Нанелија из екстра поседа, али и неколико лепих потеза Доужера. Резултат је 56:55 за Ефес.

• 19:20

Крај друге четвртине - Ефес води 50:45!

На полувреме црно-бели одлазе са заостатком од пет поена, након поена Бруна Кабокла у завршници са линије слободних бацања.

Успела је Обрадовићева екипа да се мало консолидује након оних 10 поена предности које је Ефес имао на 2:49 до краја (било је тада 44:34).

Доужер и Смаилагић су тада исто погађали тројке, и управо је одличан шут са дистанце оно што држи црно-беле. Камински је убацио 13 поена, а Кабокло осам. У тиму Ефеса двоцифрени Томпсон са 11 и Вилис и Ларкин са по 10.

• 19:06

Ефес у серији 16:4

И њом домаћа екипа стиже до 40:31 на четири минута пре краја полувремена. Слаба друга четвртина Партизана, лоше иде организација напада и црно-бели имају чак седам изгубљених лопти на овом мечу. Све то домаћи тим кажњава.

• 18:59

14' - Ефес тројкама до вођства (27:32)

Ефес боље отвара другу деоницу, а Ларкин са две узастопне тројке користи добар проток лопте домаћих.

Тако Ефес први пут стиже до "плус пет".

• 18:49

Крај прве четвртине - 22:22

Ефес је у финишу прве деонице успео да преокрене, а на крају после промашаја Анђушића, Ледеј у последњој секунди закуцава за изједначење.

Солидна прва деоница након четири убачене тројке Партизана, а Камински предводи екипу са осам поена.

• 18:37

5' - Партизан одлично почиње (11:6)

Три тројке Партизана у првих четири и по минута меча - Камински и Кабокло су отворили меч серијом 6:0, а онда и Доужер подиже на "плус 5".