Пораз "младих момака" пред одлучујући дуел са Звездом

Противник српског шампиона у променљивој форми дочекује одлучујући дуел у елитном такмичењу
Пораз "младих момака" пред одлучујући дуел са ЗвездомGetty © Catherine Ivill

Фудбалери Јанг бојса поражени су од Цириха резултатом 3:1 (2:1) у дербију 15. кола швајцарског шампионата.

"Млади момци" су доживели неуспех три дана пред меч против Црвене звезде који ће одлучивати о томе ко ће се из Лиге шампиона пласирати у Лигу Европе.

Џонатан Окита у 7. и Никола Катић у 28. минуту донели су 2:0 Цириху, а Мешак Елија је у 32. минуту постигао једини гол за госте из Берна.

У десетом минуту надокнате Цирих је оверио победу голом Бледијана Краснићија.

Претходно се Јанг Бојс разгоропадио и декласирао Луцерн са великих 6:1 и остварио најубедљивији тријумф од почетка сезоне.

Цирих је сад нови лидер шампионата Швајцарске са 30 бодова, док Јанг бојс има 28, али и утакмицу мање.

Швајцарци ће у уторак од 21 сат у Берну дочекати црвено-беле у петом колу Лиге шампиона.