Ивановићев трик на дебију за победу, Звезда преживела АСВЕЛ

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у дворани "Александар Николић" француску екипу АСВЕЛ-а са 71:67 у мечу седмог кола Евролиге.

Битну и веома тешко извојевану победу, остварила је Црвена звезда над екипом АСВЕЛ-а.

Чудна утакмица гледала се у дворани "Александар Николић", обе екипе имале су победу у својим рукама, а на крају је неизвесна завршница одредила победника.

Два сата и 10 минута трајао је дуел Звезде и АСВЕЛ-а у Београду, који ће остати упамћен по победи Душка Ивановића у дебију на клупи Црвене звезде.

Ретко ко је могао да прогнозира да ће гости из Француске успети да се врате у меч, пошто су на полувремену губили са 15 поена.

Црвено-бели су енергичније и организованије ушли у меч, те водили од самог старта.

Серијом 9:0 је српски тим започео меч, а средином друге четвртине дошао до максималних 16 поена предности.

Мучио се АСВЕЛ да дође до било каквих поена и деловало је да ће изабраници Душка Ивановића наставити у истом ритму и уписати рутинску победу.

Ипак, оживео је ривал у других 20 минута кошарке.

АСВЕЛ је променио план, заиграо са знатно нижом поставом, која је погађала са дистанце и то је дало резултата.

Брзо се топила Звездина предност, а томе је помогла и чињеница да се српска екипа добрано мучила у нападу и имала дугачак "празан ход".

Како је време пролазило, АСВЕЛ је сустизао разлику, да би потом на средини последње четвртине, први пут гост повео на мечу.

Упркос тајм-аутима тренера српског тима, гости су повећавали предност, која је на четири минута до краја износила осам поена.

Међутим, уследила је серија добрих потеза и поседа Звезде, која је затворила прилазе свом кошу на једној, а долазила до лакших поена на другој страни.

Недовић је у кључним моментима преузимао одговорност, али и уз помоћ Бентила и Митровића, Звезда је прво стигла до изједначења, а потом и вођства.

"Флоутер" Недовића донео је два поена предности црвено-белима на седам секунди до краја меча.

Очекивало се да ће домаћи бранити последњи напад АСВЕЛ-а, али се тренер Ивановић определио за фаул и за судбину у својим рукама.

Промашио је Понс оба слободна бацања, а француском тиму није помогла ни досуђена "мртва" лопта на две секунде до краја сусрета.

Добрић је након подбацивања први дошао до поседа, а потом са два погођена слободна бацања решио питање победника.

Најефикаснији у победничком тиму били су Ивановић са 16 и Вилдоза са 12 поена. Недовић је меч завршио са 11 погодака.

У редовима АСВЕЛ-а истакли су се Лајти са 16, Кауди са 14 и Обасоан са 13 поена.

• 17. нов 2022 • 21:06

21:06

Крај меча: Црвена звезда - АСВЕЛ 71:67

Звезда је успела да направи преокрет и сачува разлику у финишу, те дође до друге победе у Евролиги ове сезоне.

Тренер Ивановић желео је да његов тим направи фаул при вођству од два поена и да има судбину утакмице у својим рукама и тако је и било.

Асвел је промашио слободна бацања, потом изгбио лопту након досуђене "мртве", а победу Звезде потврдио је Огњен Добрић са слободних бацања.

• 21:04

40' - Недовић погађа за вођство Звезде, седам секунди је до краја

Изузетно битне поене за Звезду постиже Немања Недовић, па српски тим на 7,3 секунди до краја води са 69:67.

Асвел има последњи напад на мечу, у којем ће покушати да дођу до изједначења или победе.

• 20:57

39' - Изједначење: 67:67

Наставља се серија добрих потеза кошаркаша Звезде, који су се одбранили на једној страни, а потом поенима Недовића на другој, стигли до изједначења - 67:67 је на минут и 40 секунди до краја.

• 20:50

38' - Звезда смањује разлику

Битну тројку за српски тим постигао је Бентил, након чега уз фаул погађа Лука Митровић, па Звезда смањује предност АСВЕЛ-а са осам на два поена - 63:65.

• 20:42

36' - Расте предност АСВЕЛ-а

Настављају се нападачке муке домаћих, што АСВЕЛ користи и повећава предност на 63:56.

• 20:38

34' - АСВЕЛ први пут води на мечу

Наставља Лајти са поенима, којима АСВЕЛ стиже до првог вођства на мечу - 58:56.

До краја меча остало је нешто више од шест минута.

• 20:34

32' - АСВЕЛ изједначује на 56:56

Први пут још од прве четвртине, АСВЕЛ је стигао до изједначења, пошто је Лајти погодио тројку за 56:56.

• 20:29

Крај треће четвртине: Црвена звезда - АСВЕЛ 54:53

Француски тим трећу деоницу добија са 30:16, чиме се потпуно вратио у меч и смањио разлику на само један поен у корист Црвене звезде.

Пронашао је АСВЕЛ начине да константно долази до лакших поена и то се одмах одразило на резутлат.

Гледаће се неизвесна завршница у Београду.

• 20:22

28' - Недовић одбија налет гостију

Битну тројку за Црвену звезду погађа Немања Недовић, чиме Црвена звезда одбија налет гостију, па са пет, повећава на осам поена предности.

• 20:12

26' - АСВЕЛ боље отвара друго полувреме

Гости из Француске праве серију 9:0 на почетку треће четвртине, те тако смањују разлику на шест поена у корист Црвене звезде.