Роналдо одиграо 1200. меч у каријери и голом обележио јубилеј

Легендарни Португалац је на прави начин обележио јубиларни меч у професионалној каријери
Роналдо одиграо 1200. меч у каријери и голом обележио јубилејGetty © Yasser Bakhsh / Stringer

Португалски фудбалер Кристијано Роналдо новим поготком је обележио јубиларни 1200. меч у професионалној каријери у којем је Ел Наср победио градског ривала Ел Ријад резултатом 4:1.

Поводом великог јубилеја, на стадиону Ел Насра је пре почетка меча уприличена пригодна церемонија за 38-годишњег Роналда.

Португалац је у 33. минуту постигао и гол на јубиларном мечу, а у 48. минуту првог полувремена је био асистент Отавију за 2:0.

На 3:0 повећао је Андерсон Талиска у 67., а на 3:1 смањио је Енди Греј у 69. минуту. Талиска је другим голом на мечу, у 94. минуту, поставио коначан резултат.

Роналдо је током каријере играо за Спортинг и њихов дрес је носио на 31 утакмици (5 голова). За Манчестер јунајтед има 346 наступа (145), за Реал Мадрид 438 мечева(450), за Јувентус 134 (101), док је за Ел Наср уписао 46 наступа (39). За репрезентацију Португала одиграо је 205 мечева и постигао 129 голова.

Испред Роналда по броју мечева у каријери само су енглески голман Питер Шилтон (1.375), још један Енглез Пол Бесток (1.286) и Бразилци Рожерио Сени (1.237) и Фабио (1.212).