"Митрогол" не планира да стане, нови погодак српског нападача

Српски фудбалер Александар Митровичћ би оје стрелац у победи Ел Хилала над Ел Тајиом од 2:1
"Митрогол" не планира да стане, нови погодак српског нападачаGetty © Yasser Bakhsh

Не престаје "Митрогол" да решета мреже у Саудијској Арабији.

Најбољи стрелац у историји репрезентације Србије, овога пута био је стрелац у новој победи свог Ел Хилала.

Прво је Ел Давсари у 20. минуту донео предност свом тиму.

У 30. минуту меча, досуђен је једанаестерац за госте, када је Митровић шутирао, а лопта је у руку погодила дефанзивца Ел Таија.

Лопту је прво узео Сергеј Милинковић Савић, али је потом препустио свом сународнику извођење једанаестерца.

Митровић је био прецизан са беле тачке, чиме су гости повели са 0:2.

Био је то чак 14. погодак српског нападача ове сезоне, чиме се налази на другом месту најбољих стрелаца лиге, одмах иза Кристијана Роналда који има 15 голова.

До краја првог дела утакмице, виђен је још један погодак, овога пута од стране домаћих.

Абдула је у надокнади времена успео да смањи на 1:2, али се резултат у других 45 минута није мењао.

Ел Хилал је тако дошао до 44. бода, чиме заузима прво место на табели, са 10 бодова више од Ел Насра.