Мијатовић поново Звездин херој, црвено-бели победом оборили светски рекорд

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Младости из Лучана са 3:1 у мечу 18. кола Суперлиге Србије. Овим тријумфом, црвено-бели поставили су светски рекорд по броју везаних утакмица без пораза на домаћем терену
Мијатовић поново Звездин херој, црвено-бели победом оборили светски рекорд© ATA Images

Звезда је, уз мало потешкоћа, успела да савлада госте из Лучана и дође до нова три бода у домаћем првенству.

Црвено-бели тако су оборили светски рекорд Реал Мадрида по броју првенствених утакмица без пораза на домаћем терену.

Српски клуб дошао је до бројке 122, а тај низ траје од априла 2017. године и пораза од Партизана, док је низ Мадриђана трајао је од 1957. до 1965. године.

Јунак утакмице био је млади нападач Јован Мијатовић, који је при нерешеном резултату, постигао погодак и уписао асистенцију.

Домаћин је одлично ушао у меч и већ у осмом минуту повео.

Играо се осми минут када је Катаи био прецизан са беле тачке.

Ипак, само два минута касније, гости стижу до изједначења.

Стрелац у 10. минуту био је Сремчевић, који је донео екипи Младости повољан резултат.

Дуго је на семафору било 1:1, а у финишу меча је поменути Мијатовић решио питање победника.

У 68. минуту, талентовани фудбалер постигао је погодак за вођство тима из Љутице Богдана.

Двадесет минута касније, Мијатовић је атрактивно проиграо Хванга, а овај прецизним ударцем поставио коначних 3:1.

Након дужег времена, Звезда је (бар на кратко) избила на прво место на табели Суперлиге Србије.

Тим Барака Бахара уписао је 43. бод, колико има и екипа Партизана, која има меч мање.

Младост је остала на 25 освојених бодова и петом месту на табели.