Атлетику дерби Мадрида, голеада у Сан Себастијану

Атлетико и Реал одиграли још један градски дерби, а овог пута је победу однела екипа Дијега Симеонеа
Атлетику дерби Мадрида, голеада у Сан СебастијануGetty © Denis Doyle

Атлетико јеушао одлично у меч и већ после 18 минута имао два гола предности.

Алваро Мората је у четвртом минуту затресао мрежу, док је у 18. прецизан био Антоан Гризман.

Реал је одговорио до одласка на одмор, преко Тонија Кроса у 35. минуту.

Ипак, одмах на старту другог дела игре Алваро Мората је постигао још један гол, за великих 3:1.

Хермосо је потом погодио пречку, а онда је Реал кренуо свим силама у напад, али се резултат није мењао.

Реал је трећи са 15 бодова, док је Атлетико дошао до десетог бода, али има и меч мање.

Узбудљиво је било у првој данашњој утакмици, у Сан Себастијану, где је Реал Сосиједад са 4:3 савладао Хетафе.

Кубо је после два минута донео предност домаћину, али је Хетафе преко Алење и Мајорала (са пенала), преокренуо до полувремена.

Ипак, домаћи су до краја потпуно преокренули - Ојарзабал је у 61. минту донео изједначење са беле тачке, потом је Мендез донео предност, а затим је свој други гол постигао Ојарзабал у 88. минуту.

Коначан резултат поставио је Латаса у судијској надокнади.

Сосиједад је осми са девет бодова, док је Хетафе 13. са седам.

Бетис и Кадиз су одиграли 1:1, идентичан резултат је био на мечу Рајо Ваљекано - Виљареал, док је Лас Палмас са 1:0 победио Гранаду.