Звезда након драме спречила изненађење, Мега посустала у самом финишу

Кошаркаши Црвене звезде савладали су као гости екипу Меге са 98:88 у мечу 11. кола АБА лиге
Звезда након драме спречила изненађење, Мега посустала у самом финишу© ABA liga

Изузетно неизвесно било је у "Хали спортова Ранко Жеравица" у дуелу два српска тима.

Црвено-бели су уз доста муке оправдали улогу фаворита и уписали нови тријумф над екипом Меге.

Одлично је домаћин ушао у меч и од првог минута наговестио да ће ово бити меч који ће одлучити детаљи.

Мега је након 10 минута водила 27:22, што говори о расположености у нападу.

Звезда је ипак успела у другој деоници да заигра знатно боље и направи прави преокрет.

У других 20 минута, гости су били бољи са 26:13, те тако на полувреме отишли са осам поена предности.

Мега се ниједног тренутка овог сусрета није предавала, па је тако успела да преокрене меч овога пута у своју корист.

Чак 30 убачених поена у трећој деоници потпуно су шокирали Звезду и на моменте донели домаћем тиму шест поена предности.

Захваљујући одлучујућој, последњој четвртини, коју су одиграли на евролигашком нивоу, црвено-бели су успели да преломе отпор упорне Меге и дођу до победе.

Недовић је са 23 поена предводио стрелце победничког тима, а 21 поен постигао је Теодосић.

Двоцифрен је био још и Боломбој са 12 поена.

Млади Топић био је најефикаснији у редовима Меге са 21 поеном, 16 је убацио Плавшић, а Ђуришић је меч завршио са 12 поена.

Црвена звезда је победом одбранила прво место на табели и сада има учинак 10-1, док је Мега уписала шести пораз у 11 мечева.