Подела бодова на "Енфилду" - Арсенал на првом месту, Ливерпул одмах иза

Фудбалери Ливерпула и Арсенала одиграли су нерешено 1:1, у дерби мечу 18. кола Премијер лиге
Подела бодова на "Енфилду" - Арсенал на првом месту, Ливерпул одмах изаGetty © Michael Regan

Ништа мање од спектакла није се очекивало у дуелу Ливерпула и Арсенала на "Енфилду".

Меч је оправдао сва очекивања, пошто су љубитељи фудбала могли да уживају у интензитету и узбуђењу који је меч донео.

Обе екипе имају за чим да жале и оба тима на крају могу осетити горак укус у устима.

Арсенал је на најбољи могући начин ушао у меч, пошто је до вођства стигао већ у четвртом минуту сусрета.

Едегор је из прекида убацио употребљив центаршут у шеснаестерац домаћих, а тамо је Габријел одлично скочио и главом сместио лопту у мрежу.

Ливерпул се брзо опоравио од тог гола и одмах кренуо у одговор.

Играо се 29. минут, када је Арнолд савршеном лоптом проиграо Салаха, а Египћанин у свом препознатљивом стилу успео да избори позицију за ударац левом ногом, а потом и "закуца" лопту иза леђа голмана Раје.

Оно што је готово невероватно, јесте да се од 29. минута, па све до краја сусрета, резултат није мењао.

Имали су своје шансе за гол и победу и једни и други, али су захваљујући добрим интервенцијама голмана, али и оквира гола, мреже остале нетакнуте.

Захваљујући освојеном боду, Арсенал је избио поново на прво место на табели, са 40 бодова, једним више од Ливерпула и Астон Виле, који се налазе на деоби друге позиције.