Сити рутински против Шефилда, Петровић одбранио Челсију три бода против Лутона

Фудбалери Манчестер ситија и Челсија савладали су Шефилд, односно Лутон, у мечевима 20. кола Премијер лиге
Сити рутински против Шефилда, Петровић одбранио Челсију три бода против ЛутонаGetty © Mike Hewitt /

Сјајан меч виђен је на гостовању Челсија код Лутона.

Иако је деловало да "плавци" имају меч у својим ногама, домаћин се није предавао до последњег судијског звиждука.

Играо се 12. минут када је Палмер донео гостима предност, а до краја првог полувремена, Челси је постигао још један гол.

Било је то у 37. минуту, када је стрелац био Мадуеке.

На убедљивих 3:0, Палмер је новим голом повисио у 70. минуту.

Лутон је успео да учини завршницу потпуно занимљивом и неизвесном.

У 80. минуту је Баркли смањио на 1:3, а седам минута касније је Адебајо погодио за 2:3.

Захваљујући одличним реакцијама српског голмана Ђорђа Петровића, Челси је у финишу меча успео да одоли налету домаћина и освоји сва три бода.

Упркос победи, Покетинов тим остао је на 10. месту са 28 бодова, док је Лутон 18. са 15 бодова.

За разлику од Челсија, рутински тријумф у 20. колу Премијер лигу уписао је Манчестер сити.

Актуелни шампион Енглеске је више него рутински савладао екипу Шефилда на "Етихаду".

Након почетног одмеравања снага, Сити је преузео потпуну команду на терену, што је брзо дало резултата.

Родри је у 14. минуту постигао ефектан погодак и донео домаћину вођство.

Сити је у другом полувремену постигао још један погодак и тако разрешио дилеме о освајачу три бода на овом мечу.

Још једном је асистент био Фоден, који је у 61. минуту проиграо Алвареза, а овај поставио коначних 2:0.

"Грађани" су победом дошли до 40. бода и другог места на табели Премијер лиге, са два бода мање од Ливерпула.

Шефилд је остао последњепласирани тим, са тек девет освојених бодова.

Астон Вила је голом у 90. минуту савладала Барнли са 3:2, Вулвси су са 3:0 били бољи од Евертона, док је Кристал Палас са 3:1 надиграо Брентфорд.