Лудница у Нотингему, Јунајтед поражен од Фореста после 29 година

Фудбалери Нотингем Фореста савладали су Манчестер јунајтед са 2:1 у мечу 20. кола Премијер лиге и тако исписали клупску историју
Лудница у Нотингему, Јунајтед поражен од Фореста после 29 годинаGetty © Catherine Ivill

Сјајна атмосфера и фудбалска представа виђени су у Нотингему у дуелу Фореста и Манчестер јунајтеда.

Доласком новог тренера, Нуна Еспирита Санта, Нотингем Форест уписао је другу везану победу.

Након Њукасла, савладани су и "црвени ђаволи" и то први пут након чак 29 година.

Још једном се тим Ерика тен Хага мучио у домаћем првенству, што је домаћин у овој утакмици знао да "намирише" и казни.

Прво полувреме протекло је без голова, да би рсаплет био виђен у последњих пола сата сусрета.

Играо се 64. минут када је Домингез донео Форесту предност.

До изједначења, Јунајтед је дошао након грешке одбране противника, када је Гарначо проиграо Рашфорда, а овај погодио за 1:1.

Било је то у 78. минуту, а већ четири минута касније, Нотигнем је вратио вођство.

Еланга је био асистент, а Гибс-Вајт стрелац, испоставиће се, победоносног гола.

Манчестер јунајтед остао је на 31 освојеном боду, као и седмој позицији на табели Премијер лиге.

Нотингем Форест је дошао до 20. бода и 15. места.