Мега боља од Цедевита Олимпије у последњем мечу године

Кошаркаши Меге победили су Цедевита Олимпију са 97:86, у последњем мечу 14. кола АБА лиге и последњој утакмици регионалног шампионата у 2023. години

Гости су боље отворили меч и водили 23:14 после десет минута игре, али је на полувремену било 42:41 за Мегу.

Домаћин је у трећој деоници успео да одбије неколико налета Цедевита Олимпије и у последњих десет минута уђе са плус три (65:62).

Четири минута пре краја Мега је имала плус осам (81:73) и тад је било јасно да ће остварити победу.

Стефан Миљеновић је предводио Мегу до победе са 28 поена, Никола Ђуришић је додао 18, Урош Плавшић 15, а Петар Ковачевић десет.

Џастин Кобс је био најефикаснији у Цедевита Олимпији са 22 поена. Јака Блажич је дао 18, Карло Матковић 15, Дивејн Стјуарт 11, а Грегор Глас десет.

Мега сад има скор 7-7, а Цедевита 10-4 и дели друго место са Партизаном.

Мега у наредном колу гостује Борцу, док ће Цедевита Олимпија дочекати Црвену звезду.