У Мадриду одиграна историјска утакмица Евролиге која је поставила рекорде који ће тешко бити надмашени у будућности
Историја је писана у Мадриду – Реал срушио Ефес после три сата и четири продужетка© Real Madrid Basket

Кошаркаши Реала су у спектакуларном мечу победили Ефес на свом терену после четири продужетка резултатом 130:126.

Прави евролигашки класик виђен је у "Визинк центру" који је трајао више од три сата, завршен је око поноћи, због чега и велики број навијача није дочекао крај јер је кренуо на последњи превоз.

Остаће дуел шпанског и турског представника први у којем су одиграна прво три, па четири продужетка, у којем је једна екипа постигла највише поена у историји Евролиге (Реал Мадрид), као и највећи збирни број поена – 256.

Тешко је укратко описати шта се све издешавало у престоници Шпаније, Ефес је водио 10 разлике средином треће деонице (53:43), али је Реал успео да се врати у меч.

Шут за победу гостију у регуларном току није погодио Шејн Ларкин, па се отишло у, испоставиће се, први продужетак.

У њему је Марио Хезоња промашио шут за победу "краљевског клуба", након чега се окршај одужио на 50 минута.

У другом продужетку Ефес је на два минута и 18 секунди водио 102:93, али је Реал серијом 9:0 успео да избори трећи продужетак. Фабијан Козер је тројкама одржао саиграче у животу, да би овог пута Хезоња био прецизан уз звук сирене.

И трећих додатних пет минута били су једнако драматични – Валтер Таварес је пет секунди пре краја изједначио, а затим је Ларкин поново промашио шут за победу уз звук сирене, па се отишло у четврти продужетак.

Тек тада је Реал коначно сломио отпор гостију и стигао до 17. победе у сезони.

Џанан Муса је предводио Реал са 40 поена уз осам асистенције, 31 је дао Хезоња (плус 12 скокова), Факундо Кампацо је стао на 25 и 11 успешних додавања, док је и споменути Таварес комплетирао дабл-дабл (20 поена и 12 ухваћених лопти).

Најбољи код Ефеса био је Шејн Ларкин који сада држи рекорд као играч са највећом минутажом у једној евролигашкој утакмици – 53 минута и 11 секунди.

За то време забележио је 32 поена, пет скокова и девет асистенције, а највећу помоћ имао је у Даријусу Томпсону који је додао 21 поен.

Кошаркаши Барселоне победили су Басконију 89:85, иако су осам минута пре краја били у минусу од 11 поена (62:73).

Каталонски клуб је ка преокрету и победи предводио феноменални Јан Весели са 23 поена и индексом корисности 28.

Џабари Паркер је дао 17, Вили Ернангомез 16, Жоел Пара 13, а Томас Саторански 10 поена.

Никола Калинић је 31 минут на терену постигао осам поена без промашаја (2/2 двојке, 2/2 бацања).

Маркус Хауард је постигао 21 поен за екипу Душка Ивановића, Тадас Седекеркис је дао 14, док је Вања Маринковић постигао седам поена.

Панатинаикос је поеном Матијаса Лесора са линије слободног бацања победио као гост Валенсију резултатом 82:81 и тако прекинуо црну серију од 18 узастопних пораза у Шпанији у Евролиги.

Лука Вилдоза је предводио чету Ергина Атамана са 19 поена, Џерајан Грант је дао 13, Лесор 12, а Маријус Григонис и Константинос Митоглу по 11.

Код Валенсије су двоцифрени били Семи Оџелеје са 13, Џаред Харпер са 12 и Брендон Дејвис и Крис Џонс са по 10 поена.

Стефан Јовић је постигао пет поена (1/2 двојке, 1/1 тројке) и имао три скока за 13 минута.

Успешни су још били Олимпија Милано која је код куће савладала Бајерн (76:62), односно Виртус, који је и без Огњена Добрића декласирао Албу – 83:68.

Наредно 21. коло Евролиге, игра се већ у уторак и среду, а 22. одмах затим, у четвртак и петак.