Други пораз Звезде у АБА лиги, црвено-бели поражени у Словенији

Кошаркаши Цедевита Олимпије победили су Црвену звезду са 96:86 у утакмици 15. кола АБА лиге

Прекинут је добар низ Црвене звезде, па су београдски црвено-бели после три везане победе осетили и укус пораза.

Цедевита Олимпија је боље ушла у меч, а до полувремена направила осетну разлику - 49:37.

Звезда се разбудила у наставку, па добила трећу четвртину са 28:21 и најавила узбудљиву завршницу.

Међутим, домаћин је био бољи и у последњој четвртини, па се победа није доводила у питање нити једног тренутка.

Јаго Матеус и Немања Недовић су били најефикаснији са по 24 поена, а Гедраитис је додао 17.

У победничком тиму је Матковић био најбољи са 23 поена (уз седам скокова).

Зоран Драгић је додао 19 поена, а Стјуарт 15.

Цедевита Олимпија је уписала 11. тријумф у досадашњем делу такмичења, док је Црвена звезде претрпела тек други пораз у регионалном такмичењу.

Звезда је прва на табели са 28 бодова, док је Цедевита Олимпија на другом месту са 26.