Партизан немоћан у Барселони, црно-бели претрпели пети пораз у Евролиги

Кошаркаши Партизана изгубили су од Барселоне резултатом 79:68 у утакмици деветог кола Евролиге.
Партизан немоћан у Барселони, црно-бели претрпели пети пораз у Евролиги© KK Partizan

Партизан је забележио други пораз у последње три утакмице и сада се налази на 11. месту са скором 4-5, док је Барса тренутно на шест победа и три неуспеха.

Дуел су боље почели домаћи играчи, али је Партизан заиграо много агресивније у финишу прве четвртине и дошао до предности. Имали су изабраници +6 у једном тренутку, пре одговора Каталонаца.

Две брзе контре биле су довољне да се тим Шарунаса Јасикевичуса врати у игру.

То као да је пореметило играче српског представника који су у следећих неколико минута потпуно изгубили ритам у нападу. Више од четири минута су били без поена, што је "Блауграна" искористила да преокрене.

Кола су кренула низбрдо, па је и Жељко Обрадовић добио техничку грешку, а Партизан отишао на паузу са минусом од седам поена (39:32).

Великом серијом Барселона је у трећем кварталу сломила отпор Партизана и решила питање победника.

Најефикаснији у победничком саставу био је Николас Лапровитола са 13 поена, док је два мање додао Томаш Саторански. Српски репрезентативац Никола Калинић зауставио се на девет поена и три скока.

На другој страни, код нашег представника се истакао Данило Анђушић са 21 поеном, а следећи на листи стрелаца био је Џејмс Нанели (10).

Црно-бели ће већ за два дана имати још једно тешко гостовање, пошто иду на мегдан мадридском Реалу.

Ток меча:

• 22. нов 2022 • 22:36

22:36

40' Крај утакмице! Партизан је поражен у Барселони!

На крају, Барселона је тријумфовала 79:68.

• 22:23

32' Абринес угасио наде о повратку

Одмах је Шпанац узвратио тројком и угасио све наде црно-белих да могу да се врате.

• 22:19

31' Тежак посао чека црно-беле

Велику предност домаћин има у скоковима, чак 35 према 18 и Партизан је пред "немогућом мисијом". Прве поена Грузијански је постигао за српског представника и смањио на 64:52.

• 22:16

Крај треће четвртине: Барселона – Партизан 64:49

• 22:05

26' Расте предност шпанске екипе

Нажалост, добар период игре Партизана био је кратког даха. Барселона је заиграла много агресивније и за неколико минута дуплирала вођство. Лапровитола, па Шанл и Каталонци воде 59:44.

• 21:58

25' Анђушић у серији – две тројке

Данило Анђушић преузео је одговорност и почео да враћа свој тим. Барселона је одржавала предност, али је српски репрезентативац са две тројке смањио на 47:40.

• 21:56

22' Жоц одмах морао да тражи нови тајм-аут

Наставили су црно-бели са промашајима. Сада је непрецизан био капитен Пантер и Обрадовић је одмах морао да прекине тајм-аутом. Тренер Партизана је то учинио већ у другом минуту треће четвртине.

• 21:51

21' Трећа четвртина почела поенима Калинића

Српски репрезентативац постигао је нове поене, има их седам тренутно и одвео је Барселону на 41:32.

• 21:31

Крај друге четвртине: Барселона – Партизан 39:32

• 21:25

17' Велики број грешака, игра се "кош за кош"

Средину другог периода обележили су "празни минути" и велики број промашаја на обе стране. Резултат је 30:30.