Преокрет Партизана, црно-бели "прецртали" Жалгирис

Кошаркаши Партизана савладали су Жалгирис са 81:72 у 23. колу Евролиге

Обнично су мечеви добијени пре меча најтежи, а тако се испоставило и у дуелу Партизана и Жалгириса.

Многи су помислили да ће Партизан лако до победе против литванске екипе, али су Жалгирис и Андреа Тринкијери пружили сјајан отпор у крцатој "Штарк арени".

Гости су прву четвртину добили са 26:22, али је Партизан у наставку полако али сигурно дошао до преокрета и тријумфа.

Меч је преломљен у последњој четвртини, коју је Партизан добио са 20:13.

Црно-бели су одбили све налете гостију у последњој деоници, па су дошли до нове победе у Евролиги.

Пи-Џеј Доужер је одиграо сјајан меч - постигао је 23 поена (8/10 за два поена, 2/2 за три), а уз то је имао и четири асистенције.

Пратио га је Зек Ледеј са 21 поеном, а Камински је додао 12.

У екипи Жалгириса, Кинан Еванс је постигао 25 поена, а уз њега Бирутис је био једини двоцифрени са 11.

• 26. јан 2024 • 22:34

22:34

Крај меча - 81:72

Партизан је одбио све налете гостију и дошао до новог тријумфа.

• 22:16

35' Двоцифрена предност Партизана - 73:61

Зек Ледеј и Доужер преузимају одговорност у последњој четвртини, Партизан има двоцифрену предност, први пут на мечу.

• 22:07

Крај треће четвртине - 61:59

Два поена предности има Паризан пред почетак одлучујуће четвртине.

• 21:43

26' - Партизан појачава

Црно-бели стичу предност 51:46 и стиче се утисак да је ово период када би тим Жељка Обрадовића могао да преузме све конце утакмице...

• 21:37

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:13

Полувреме: Партизан - Жалгирис 45:43

Завршена је и друга четвртина, након које Партизан има предност од два поена, захваљујући првим поенима Пантера на мечу.

Дозир са 17 поена предводи стрелце Партизана, док му помоћ прави и Ледеј са 12 поена.

Код гостију се истичу Еванс са 14 и Бирутис са седам поена.

• 21:06

17' - Жестока борба, егал у Арени

Партизан је дошао до изједначења, пре свега јер је прорадио напад црно-белих, а потом и због чињенице да је српски тим успео да у неколико наврата затвори прилазе свом кошу.

• 20:51

Крај прве четвртине: Партизан - Жалгирис 22:26

Након 10 минута игре, гостујући тим има предност од четири поена.

Жалгирис је одиграо одличну прву деоницу, али је српски тим успео да ухвати прикључак и учини меч занимљивијим.

• 20:37

3' - Бољи старт гостију

Лоше је Партизан ушао у меч, пошто је дозволио да након само три минута кошарке, гости из Литваније имају двоцифрену предност.

Жалгирис води са 13:3.