Шампион силовито кренуо у одбрану титуле - два гола Мбапеа, два гола Жируа

Репрезентација Француске савладала је Аустралију са 4:1 у првом колу групе Д на Светском првенству у Катару.
Шампион силовито кренуо у одбрану титуле - два гола Мбапеа, два гола ЖируаGetty © Ryan Pierse

Аустралијанци су желели да се дан на Мундијалу заврши онако како је почео - сензацијом, али су успели само да разбуде Французе.

У деветом минуту је Аустралија, мимо свих очекивања, дошла до предности.

Метју Леки је примио дугу лопту, потом је феноменално послао пред гол, а тамо је дочекао Крег Гудвин и закуцао у мрежу.

Да ситуација буде гора по малерозне Французе, у истом тренутку се повредио Лука Ернандез, па је морао да уступи место рођеном брату, Теу.

Ипак, није радост "кенгура" била дугог века – Французи су све јаче притискали, желећи да што пре изједначе.

У 27. минуту је Адријен Рабио високо скочио и главом сместио лотпу у гол.

Пет минута касније, Рабио је опет одиграо кључну улогу – украо је лопту противнику, сервирао је пред гол за Жируа, а искусни нападач рутински проследио у мрежу.

Французи се нису ту зауставили, већ су ређали шансе до полувремена, али нису били прецизни.

Аустралија је могла да шокира, још једном, али је ударац Ирвина главом, у надокнади првог дела, завршио на стативи.

Деловало је да су Французи у наставак ушли смиреније и стрпљивије, али када се упалила машина Дидијеа Дешана, Аустралији није било спаса.

Прво је Жиру најавио спектакл феноменалним "маказицама", али је лопта пролетела поред стативе.

Гризману је ударац заустављен на гол-линији, али је Француска дошла до трећег гола већ у наредном нападу.

Дембеле је убацио пред гол, а Мбапе главом послао лопту у мрежу.

Три минута касније, Мбапе се нашао у улози асистента, а Оливије Жиру постиже свој други гол на мечу.

Жиру се овим голом изједначио са Тјеријем Анријем, који је, до данас, био најбољи стрелац у историји Француске са 51 постигнутим голом.

Французи су играли лепршаво, били су расположени, али нису превише "запињали" до краја меча, па су се задовољили победом од 4:1.