Павловић покренуо преокрет Бајерна, Леверкузен не препушта врх

Фудбалери минхенског Бајерна савладали су на свом стадиону екипу Менхенгладбаха у мечу 20. кола Бундеслиге
Павловић покренуо преокрет Бајерна, Леверкузен не препушта врхGetty © Alexander Hassenstein

Поново Бајерн није изгледао убедљиво у домаћем шампионату, али је екипа Томаса Тухела успела да савлада незгодног противника и освоји сва три бода.

Борусија из Менхенгладбаха је У 35. минуту стигла прва до предности на "Алијанц арени" у Минхену.

Таман кад се помислило да ће гости на паузу отићи са предношћу, Бајерн је успео да изједначи.

Александар Павловић, немачки фудбалер српског порекла, постигао је погодак у 45. минуту и тако олакшао Бајерну посао у другом делу меча.

Играо се 70. минут када је Кејн затресао мрежу гостију и комплетирао преокрет Бајерна.

Тачку на и, ставио је Де Лихт у 86. минуту, чиме је поставио коначних Бајерн - Менхенгладбах 3:1.

Баварци су тако уписали 50. бод, чиме заузимају друго место на табели, са два мање од лидера Леверкузена.

Леверкузен је као гост био бољи од Дармштада са 2:0, а оба гола постигао је Тела.

Менхенгладбах је стигао до 21. бода, што их сврстава на 13 место на табели.