Звезда "преслишана" у Подгорици, Будућност савладала лидера

Кошаркаши Црвене звезде, поражени су у Подгорици од екипе Будућности са 84:62, у дерби мечу 19. кола АБА лиге
Звезда "преслишана" у Подгорици, Будућност савладала лидера© ABA liga/Filip Roganović

Већ од уводних минута је домаћи тим наговестио да се лидер АБА лиге неће наиграти превише кошарке у дворани "Морача".

Будућност је након првих 10 минута имала четири поена предности, да би на полувреме отишла са двоцифреном разликом.

Резултат након друге четвртине био је 46:36 за тим из Подгорице.

Очекивао се одговор Звезде у наставку и то се делимично и десило у трећој деоници.

Црвено-бели су успели да пронађу начин да зауставе налет ривала, лимитиравши их на тек 13 поена у трећој четвртини.

Ипак, Звездин напад није фунционисао у овом периоду, па су успели тек да смање разлику на осам поена пред почетак последње четвртине.

У финишу меча, тим са Малог Калемегдана остао је без ритма и енергије, што је Будућност знала да казни.

Разлетели су се по терену подгорички кошаркаши, те последњу четвртину добили са 25:11.

Стекла је Будућност огромну предност, коју је до краја меча успешно одбранила.

Јоги Ферел је предводио Будућност са 18 поена, Флечер Меги је дао 13, а Кенан Камењаш 11.

Лука Митровић је био најефикаснији у Звезди са 16 поена, Немања Недовић је дао 10, а Џоел Боломбој девет.

Упркос поразу, Црвена звезда је остала на првом месту на табели у АБА лиги, са скором од 16 победа и три пораза.

Будућност је уписала битан тријумф, пошто је сада са учинком 14-5, другопласирани тим регионалног првенства.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Задар, али ће пре тога у петак угостити Жалгирис у 26. колу Евролиге. Будућност у наредној рунди гостује Сплиту.