Нестваран пораз Партизана, Бајерн у последњој секунди "украо" победу у Београду

Кошаркаши Партизана поражени су на свом паркету од екипе Бајерна са 79:78, у 26. колу Евролиге. Српски тим сада има скор од 12 победа и 14 пораза, док је тим из Минхена на 11 победа и 15 пораза

Деловало је да црно-бели имају игру и контролу над утакмицом и да ће доћи до битне победе над Бајерном, али је немачка екипа показача карактер и поенима у последњој секунди, стигла до победе.

Био је преко потребан Обрадовићевим момцима тријумф, пошто су имали низ од четири пораза у свим такмичењима.

Тим из Минхена је од првог минута наговестио да ће бити незгодан противник, што се на крају и показало као тачно.

Већим делом меча у одлично испуњеној "Штарк арени", протекао је у такозваној "резултатској клацкалици".

Играло се у налетима и кад год би деловало да једна екипа долази до контроле, друга би имала спреман одговор.

Бајерн је био расположенији у првој четвртини, пошто је био бољи са 26:23, али је Партизан одличном игром у другој деоници, направио преокрет.

Од велике важности биле су тројке Френка Каминског у том периоду, пошто је са четири поготка са дистанце, Американац био главни разлог тога да је Партизан на полувреме однео четири разлике – 45:41.

Већим делом треће четвртине, „парни ваљак“ имао је и одржавао раније стечену предност.

Највећа разлика износила је 10 поена у корист српског тима, али још једном није могло без неизвесности и драме.

Франциско је везао осам поена у финишу треће деонице и тако донео потпуни прикључак гостима из Минхена.

Последња четвртина протицала је у „кош за кош“ игри.

Ибака се пробудио у том периоду, пошто је прво полагањем на средини четвртине донео смањење разлике на само два поена.

Пантер је поенима са полу-дистанце на моменат одбио налет Бајерна, али је тројка Франциска, а потом ново полагање Ибаке, донело изједначење – 72:72, на два и по минута до краја меча.

Уследио је шоу Пи-Џеј Дожира у самој завршници. Амерички бек постигао је изузетно битна четири везана поена, а потом имао и асистенцију за Каминског.

Таман кад се помислило да Партизан има победу "у џепу", гости су се пробудили и направили невероватан преокрет и тријумф.

Франциско се показао као јунак, пошто је прво погодио два слободна бацања да смањи разлику на два поена, а потом и тројку у последњим секундама за победу.

Имао је Партизан шансу на секунд пред крај. Након тајм-аута Обрадовића, Пантер је успео да креира солидну позицију за три поена, али лопта није хтела у кош.

• 8. феб 2024 • 22:43

22:43

Крај меча, Бајерн је поготком у последњој секунди, стигао до победе у Београду

Франциско је успео да погоди тројку за преокрет и вођство Бајерна на секунд до краја меча.

Имао је Пантер шансу у последњем нападу да донесе победу Партизану, али лопта није хтела у кош.

• 22:29

39' - Дожир доноси Партизану предност 76:72

Четири изузетно битна, везана поена постигао је Партизанов бек. Српски тим у саму завршницу улази са четири поена предности - 76:72.

• 22:25

38' - Ибака доноси изједначење Бајерну

Прво је Франциско погодио битну тројку за госте, а потом је асистирао за полагање Ибаке и изједначење Бајерна.

Резултат је 72:72, а до краја меча је остало још нешто више од два и по минута.

• 22:19

36' - Битни поени Пантера

У два наврата је капитен Партизана успео да погоди са полу-дистанце, чиме је донео црно-белима пет поена предности - 70:65.

• 22:15

35' - Само је два поена предности за Партизан

Иако су на моменте кошаркаши Партизана имали 10 поена предности у овом мечу, гости успевају да искористе "празан ход" црно-белих и смањују дефицит на само два поена - 66:64.

• 22:02

Крај треће четвртине: Партизан - Бајерн 63:59

Осам поена везао је Франциско у редовима гостију, па су тако Баварци смањили разлику.

Партизан у последњу четвртину улази са четири поена предности.

• 21:49

26' - Највећа предност Партизана на мечу

"Ушуњала" се тројка Нанелија, којом Партизан долази до највеће предности на мечу, у износу од 10 поена - 57:47.

• 21:46

25' - Ласо мора да тражи тајм-аут, Партизан води 54:47

Одлична рола Огњена Јарамаза у трећој четвртини. Поред неколико офанзивних и дефанзивних скокова и добрих одбрана, Партизанов бек је убацио и четири поена.

Црно-бели воде 54:47, чиме су принудили Пабла Ласа да затражи тајм-аут.

• 21:40

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:23

Полувреме: Партизан - Бајерн 45:41

Након 20 минута кошарке, Партизан има четири поена предности против Бајерна. Црно-бели су боље одиграли другу четвртину, у којој су били бољи резултатом 22:15.

Камински са 12 и Пантер са 10 поена, предводе стрелце српског тима.

Код Бајерна су се истакли Бранковић са 11 и Едвардс са 10 поена.