Звезда пала у драми - Жалгирис однео победу и шансу за плеј-ин Евролиге

Литвански тим је у неизвесној завршници меча са великим бројем поена ипак успео да их постигне два више од црвено-белих и стигне до тријумфа
Звезда пала у драми - Жалгирис однео победу и шансу за плеј-ин Евролиге© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Београду од Жалгириса резултатом 91:93 у мечу 26. кола Евролиге.

Прво полувреме је протекло у уједначеној игри, ниједна екипа није успела да стекне значајнију предност, па се у други део меча ушло нерешеним резултатом 45:45.

У последњих 10 минута ушло се вођством Жалгириса 68:65. На почетку последњег периода Звезда је направила серију 7:0 и преузела вођство, али је Жалгирис узвратио и у последњи минут ушао вођством 88:85.

После два везана промашена бацања Арнаса Букевичијуса Немања Недовић је 47 секунди пре краја смањио на 87:88.

Најефикаснији играч меча Кинан Еванс је 30 секунди пре краја повећао на 90:87. Џоел Боломбој је са бацања смањио на 89:90, а 20 секунди пре краја Јаго Дос Сантос је направио неспортски фаул, а Едгарас Улановас је дао само једно бацање.

Уследила је грешка судија на штету Звезде, па су са трибина на терен почеле да долећу кованице и разни предмети.

Томас Димша је са два бацања повећао на 93:89. Јаго је смањио са бацања на 91:93 и испоставило се поставио коначан резултат.

Најефикаснији у редовима Звезде били су Јаго Дос Сантос са 21 поеном, Немања Недовић и Лука Митровић су дали по 15, а Рокас Гедраитис 11.
Код Жалгириса се истакао Еванс са 25 поена, Роландс Шмитс је дао 13, а Лауринас Бирутис је дао 12.

Звезда сада има скор 10-16, а Жалгирис 11-15. У наредном колу, 1. марта Звезда гостује Бајерну.

• 9. феб 2024 • 21:50

21:50

Драма - 85:87

Жалгирис има два поена предност на 1:35 до краја меча!

• 21:39

И даље тензија - резултат је 74:75!

Нови тајм-аут, овај пут после серије Жалгириса 7:0, коју је Јаго дос Сантос успео да прекине поенима са полудистанце. Поен разлике у корист литванског тима, а остало је још 5:41 до краја меча.

• 21:30

Звезда отвара са 7:0

Сада је 72:68 за Звезду, после само нешто више од минут и по игре у последњој четвртини. Пет брзих поена Гилеспија подигли су све у "Арени" на ноге.

Биће ово врло узбудљива завршница. Још 8:23 до краја.

• 21:23

Крај треће четвртине - 65:68

Успела је Звезда у финишу да погоди узастопне тројке преко Гедраитиса и Јага, стигли су до 65:63, али од тада нису постигли ниједан поен за скоро три минута игре.

То је Жалгирис казнио, прво тројком Манека, а онда и поенима Кинана Еванса, којом су Литванци успели да стигну до три поена предности пред последњих 10 минута.

Еванс са 16 поена је тренутно најбољи појединац, Лука Митровић најбољи у Звезди са 15, док је Јаго на "дабл-дабл" учинку са 13 поена и 12 асистенција.

• 21:11

27' - Жалгирис води 63:59

Ону Звездину серију је Жалгирис пресекао серијом 8:0, са тројкама Улановаса и Шмитса. Превише отворених шутева за три поена има Жалгирис и то је "коцкање" које се Звезди до сада није исплатило.

После тога и Бирутис и Еванс постижу лаке поене из рекета и то је поново предност за госте.

• 21:05

23' - Митровић закуцава за 53:51!

Одлична серија Звезде која се завршава закуцавањем Луке Митровића у транзицији на паметно додавање Недовића. Узвраћа Звезда серијом 6:0 након две брзе тројке Жалгириса на старту другог полувремена.

• 20:44

Крај друге четвртине - 45:45

Две важне тројке Звезде преко Недовића и Јага у последњих минут и по полувремена, који су довели до 45:43. Ипак, фаул Лазаревића на 1,1 секунду до краја доносе Самнеру поене са линије за слободна бацања, па је резултат изједначен.

• 20:38

Димша погађа за 37:41

Имала је Звезда напад за прелазак у вођство, али Митровић није био опрезан те је изгубио лопту. Потом Жалгирис после слабије дбране домаћих успева да добије отворен шут из ћошка, одакле Димша погађа тројку за "плус четири" за литвански тим.

• 20:25

15' - И даље егал (30:31)

Игра се брзо и релативно чисто, без много фаулова, али и са доста поена. Џавонте Смарт је постигао већ шест поена, последња два са линије слободних бацања и враћа Звезду на само поен заостатка.

• 20:16

Крај прве четвртине - 22:23

Врло изједначен меч у првих 10 минута. Имала је гостујућа екипа бољи почетак меча, у једном тренутку и "плус шест", али се Звезда вратила преко Јага и нарочито Луке Митровића, који је већ убацио девет поена.