"Ваљак" коначно прекинуо црни низ, Понитка водио Партизан до победе у Лакташима

Кошаркаши Партизана савладали су у гостима Игокеу са 98:52 (23:21, 26:12, 23:10, 26:9) у утакмици 20. кола АБА лиге

После пет везаних пораза, кошаркаши Партизана коначно су осетили укус победе.

Партизан је у Лакташима декласирао Игокеу, чиме је прекинута црна серија.

Црно-бели су у Лакташима одиграли одличан меч.

Само је прва четвртина била неизвесна, али је припала гостима - 23:21.

Серијом 9:0, средином друге четвртине, Партизан је дошао до двоцифрене предности, а њу је сачувао до краја првог полувремена.

У наставку, Партизан је заиграо агреисвније у одбрани, што му је омогућило бржу игру. Са друге стране су смањили грешке у нападу и тако успели да дођу до предности од 29 поена.

Током последње деонице предност гостију је само расла, да би на крају износила 48 поена.

Најефикаснији у победничком тиму био је Понитка са 16 поена, Кабокло је додао 14, а Копривица један мање.

У екипи Игокее истакао се Един Атић са десет поена.

Партизан је након ове победе остао на трећем месту на табели са скором 14/6, док је клуб из Лакташа на петој позицији са 11 победа и девет пораза.