Сити с три гола покорио Копенхаген, Реал сломио Лајпциг "слаломом" Дијаза

Првак Европе је очекивано био сигуран у Данској, док је најтрофејнији европски клуб минималним резултатом славио у Немачкој
Сити с три гола покорио Копенхаген, Реал сломио Лајпциг "слаломом" ДијазаGetty © Justin Setterfield / Staff

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас на гостовању екипу Копенхагена са 3:1 (2:1) у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Голове за енглески клуб постигли су Кевин де Брујне у 10. минуту, Бернардо Силва у 46. минуту и Фил Фоден у 92. минуту, док је са домаћи тим прецизан био Магнус Матсон у 34. минуту.

Манчестер сити је на овом мечу имао посед лопте 74 одсто, уз 10 шутева на гол данске екипе.

Фудбалери Реала такође су славили на гостовању против екипе Лајпцига резултатом 1:0 (0:0).

Једини гол на сусрету постигао је Брахим Диjаз у 48. минуту. Меч је обележила интервенција ВАР система у другом минуту, када је поништен гол Бењамина Шешка.

Реванш мечеви осмине финала су на програму 6. марта у Манчестеру и Мадриду.

• 13. феб 2024 • 22:53

22:53

Крај - победе Ситија и Реала

Реал Мадрид је савладао Лајпциг у Немачкој 1:0 голом Брахима Дијаза после сјајног продора.

За то време, Манчестер сити је победио Копенхаген 3:1 у Данској и сада су јако близу пласмана у четвртфинале.

• 22:52

90+2' - Гол, 3:1 за Манчестер сити!

Замало да Копенхаген издржи и изгуби само голом разлике, али Фил Фоден је сјајну партију крунисао поготком у надокнади времена. Нова асистенција Де Брујнеа!

• 22:35

72' - Статива за Реал у Лајпцигу!

Винисијус је био у шанси! Брахим Дијаз је повукао контру, проиграо Бразилца, а овај варком тела се решава Клостермана, а онда спољним делом копачке погађа стативу.

Био би то страшан гол звезде Реала...

• 22:21

60' - Мирније у наставку

Нарочито у Копенхагену - нема голова у ових 15 минута. Важна промена у данском тиму је улазак високог нападача Андреаса Корнелијуса уместо "лажне деветке" Виктора Клесона.

• 22:09

48' - Гол, Реал Мадрид води 1:0

Погодак у Лајпцигу, гости стижу до предности преко Брахима Дијаза!

Реал је коначно успео да поведе и то после прво маестралног продора, а онда и мајсторског ударца Дијаза!

• 21:49

Крај првог полувремена!

Сити води у Копенхагену 2:1 у врло узбудљивој утакмици са три поготка и још доста шанси, нарочито за првака Европе.

За то време, 0:0 је на мечу Лајпцига и Реала, где је домаћем тиму на старту поништен споран погодак.

• 21:45

45+1' - Сити поново води, 1:2!

Манчестер сити поново стиже до вођства у Копенхагену и то преко Бернарда Силве.

Мало среће за "грађане" у овој ситуацији, а домаћа екипа није успела да сачува нерешен резултат до одласка на паузу.

• 21:39

Гол Копенхагена за изједначење

• 21:34

34' - Шок у Данској, Копенхаген стиже до 1:1!

Невероватно, али Копенхаген је изједначио против Манчестер ситија иако готово да нису прелазили на половину ривала.

Едерсон је погрешио и послао лопту Елјунусију, његов ударац је био блокиран, али Магнус Матсон на свом дебију из одбитка сјајно тресе мрежу првака Европе!

• 21:21

21' - Принудна измена у Ситију

Џек Грилиш због повреде не може да настави меч, па је на терену Жереми Доку.