Звезда "преживела" ФМП и пласирала се у полуфинале Купа Кораћа

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа, пошто су савладали ФМП са 80:75

Звезда је била апсолутни фаворит у четвртфиналу, али је морала то да докаже на паркету Чаира.

Црвено-бели су у уводним минутима поставили темпо игре и добром контролом дефанзивног скока успевали да одрже минималну резултатску предност.

Обе екипе су имале слабије проценте шута, поготово за три поена.

У другој деоници Шарановић и Степановић су својом индивидуалном игром држали своју екипу у мечу, док је Црвена звезда преко Недовића и Ханге успевала да "побегне" противнику на плус шест.

Шут за три поена је био основно оружје обе екипе, па је других десет минута у првом полувремену било доста ефикасније.

Током треће деонице опет је публика имала прилику да види мање ефикасну игру обе екипе.

Недовић и Ханга су наставили да доносе свом тиму неопходне поене за једноцифрени резултатски плус.

Последњих десет минута црвено-бели су отворили у новом римту, играли су више у транзицији.

Кошаркаши ФМП-а у почетку то нису могли да испрате и док су се консолидовали Црвена звезда им је "побегла" на плус десет.

Након што је и напад екипе из Железника упао у кризу, деловало је да победник познат.

Последњи налет ФМП-а одбили су својим поенима Илић и Боломбој, као и Давидовац тројком 18 секунди пре краја.

Црвена звезда ће у полуфиналу националог купа играти са екипом Чачка 94, која је направила сензацију и елиминисала Борац.

Полуфинале се игра у петак од 17 часова.