Кошаркаши Партизана бориће у суботу за трофеј Купа Радивоја Кораћа против Црвене звезде, пошто су црно-бели у полуфиналу у Нишу савладали екипу Војводине 80:67
Црно-бели избегли драму против Војводине и заказали "вечити" дерби у финалу Купа Кораћа© Tanjug/Dimitrije Nikolic

Екипа Жељка Обрадовића контролисала је игру и резултат током свих 40 минута утакмице у "Чаиру", иако је Војводина у последњој деоници запретила драмом.

Ипак, Ледеј и Камински су у финишу меча поентирали, црно-бели се тимски одлично бранили, па ће се и ове године за "Жућкову левицу" борити вечити београдски ривали.

После изједначене прве деонице, Партизан се резултатски одлепио у финишу првог полувремена, на крилима Џејмса Нанелија и стекао седам поена предности - 43:36.

После три четвртине разлика је била двоцифрена (60:50), али се борбена Војводина на шест минута до краја спустила на само три поена минуса.

За разлику од многих дуела ове сезоне, црно-бели нису дозволили драму у завршници, пре свега захваљујући ангажованој одбрани, али и поенима Каминског и Ледеја.

Нанели и Камински били су најефикаснији у победничкој екипи са по 15 поена, Ледеј је додао 13.

Звезда је у првом полуфиналу савладала екипу Чачка 94 и браниће трофеј освојен прошле године.

Финале Купа Радивоја Кораћа игра се у суботу од 21.00 сат у нишком "Чаиру".