Звезда сигурна на тешком гостовању, црвено-бели срушили Нови Пазар

Фудбалери Црвене звезде савладали су као гости екипу Новог Пазара са 3:0, у мечу 21. кола Суперлиге Србије

Упркос чињеници да се меч играо без присуства публике, гостовање Црвене звезде у Новом Пазару било је веома незгодно.

Домаћи тим показао је свој квалитет и оправдао високу позицију на табели у домаћем шампионату.

Ипак, Звезда је успела на време да постигне голове и искористи шансе, те тако не дозволи да сусрет уђе у неизвеснију завршницу.

Играо се девети минут, када је Канга центрирао након прекида, а Драговић погодио главом за предност црвено-белих.

У финишу првог дела меча, након једне гужве у шеснаестерцу Новог Пазара, досуђен је једанаестерац.

Читавих пет минута трајало је ВАР прегледавање спорне ситуације, након чега је арбитар Николић показао на белу тачку.

Прецизан са пенала био је Канга, чиме је Звезда стекла осетну предност.

Нови Пазар се није предавао до последњег минута меча. Иако су губили са 2:0, домаћи су били конкретни и директни на пољу ривала и ишли на "све или ништа".

По њихову жалост, то је било ништа, пошто је Звезда поново била стрпљива и дочекала шансу за нови гол.

Играо се 81. минут, када је поново након прекида и гужве, Ђига дотурио лопту до Ендиајеа, а нападач актуелног шампиона Србије ју је сместио у мрежу за коначних 0:3.

Убедљивом победом на незгодном гостовању, Звезда је (бар на кратко) избила на прво место на табели домаћег шампионата.

Тим Владана Милојевића има 52 бода, два више од екипе Партизана, који касније игра против ИМТ-а на свом стадиону.

Нови Пазар је остао на петом месту, са 30 освојених бодова.