Звезда поново боља од Партизана, црвено-бели освојили 10. "Жућкову левицу"

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Партизана са 85:79 у мечу финала Купа Радивоја Кораћа. Звезда је стигла до 10. трофеја "Жућкове левице", четвртог узастопног
Звезда поново боља од Партизана, црвено-бели освојили 10. "Жућкову левицу"© ATA Images

У веома неизвесном и преокретима испуњеном финалу, Звезда је успела да одигра сконцентрисаније у завршници.

Црвено-бели су у неколико момената имали двоцифрени заостатак, али су у последњој четвртини направили преокрет и на крају одбранили вођство и дошли до победе.

Звезда је тако четврти пут заредом освојила Куп Радивоја Кораћа, а 10. пут у клупској историји.

Партизан је остао на осам тријумфа откад такмичење носи име по легендарном српском кошаркашу.

Гедраитис је са 17 поена предводио стрелце Звезде, Теодосић је имао 16, а 14 поена.

Најефикаснији у редовима Партизана били су Ледеј са 24 и Пантер са 20 поена.

Атрактивно се ушло у финале Купа Кораћа, пошто је лоб пас успешно искористио и закуцао Гедраитис.

Партизан је након тог момента заиграо боље и успео да стекне контролу над утакмицом.

Није служио шут са дистанце ниједну екипу, али је Партизан проналазио начин да поентира са полу-дистанце и полагањима.

У неколико наврата у првој четвртини, Партизан је имао осетних девет и седам поена предности.

Ипак, серијом 6:0, Звезда се вратила и смањила заостатак на само три поена.

Највећих 10 поена предности, тим Жељка Обрадовића имао је почетком друге четвртине.

Црвено-бели су на то одговорили погођеним тројкама Гедраитиса и Теодосића и тако ухватили потпуни прикључак. На полувреме се отишло са предношћу Партизана 44:43.

Како је време пролазило, тако је игра црно-белих постајала једноличнија, односно Звезда је проналазила начин да заустави "парни ваљак" на једној, а лаким поенима да дође до предности на другој страни.

Уласком у последњу деоницу, било је јасно да љубитеље кошарке очекује још један неизвестан "вечити" дерби.

Звезда је константно била у вођству, које је повећавао Недовић, а уз помоћ Боломбоја, одржавао Теодосић.

Ледеј и Аврамовић били су главне нападачке карике Партизана, али нису црно-бели успели да озбиљније угрозе предност Звезде.

Тим Јаниса Сферопулоса одбранио се до истека времена и стигао до треће узастопне победе над "вечитим" ривалом.

Звезда је освојила 10. пехар у Купу Радивоја Кораћа, четврти узастопни, што није успело ниједном тиму у историји такмичења.

Партизан је остао на осам трофеја од како се такмичење зове по легендарном кошаркашу.

• 17. феб 2024 • 23:09

23:09

Крај меча, Звезда је одбранила "Жућкову левицу"

Успели су црвено-бели да одбране предност и на крају славе са 85:79 у финалу Купа Радивоја Кораћа.

• 23:06

40' - Звезда пред победом

Аврамовић држи Партизан у игри, али је Теодосић био прецизан са пенала.

Звезда на 11 секунди до краја води 83:79.

• 22:57

39' - Ханга закуцава, поново је пет разлике

Серија грешака на обе стране паркета, пошто су редом губили лопте Недовић, Пантер и Ханга.

Ипак, мађарски кошаркаш се искупио закуцавањем на асистенцију Недовића у контри, па Звезда у сам финиш улази са пет поена предности - 79:74.

• 22:52

37' - Партизан одговара, смањује заостатак на пет поена

Није успела Звезда у два напада да поентира, што Партизан кажњава поенима на другој страни.

Прво је Дожир погодио са полудистанце, да би потом Нанели положио након офанзивног скока.

Звезда води 77:72, а до краја меча преостало је три минута и 25 секунди.

• 22:46

35' - Недовић везује четири битна поена

Немања Недовић преузима одговорност у битним моментима за Црвену звезду.

Са четири везана поена, бек црвено-белих је донео највећих девет поена предности за тим Јаниса Сферопулоса.

• 22:42

34' - Тврдо у последњој четвртини - 5:5

Изузетно тешко се постижу поени у уводним минутима последње четвртине у финалу Купа Кораћа.

Након четири минута је резултат 5:5, а да напади не функционишу најбоље на обе стране, говори и јако лоша селекција шута кошаркаша Звезде и Партизана.

• 22:29

Крај треће четвртине: Црвена звезда - Партизан 68:63

Трећа деоница протекла је потпуно у знаку Црвене звезде, која је успела да преокрене меч у своју корист и дође до вођства.

Џоел Боломбој је био расположен, пошто је убацио 10 поена у трећој четвртини и показао да је један од кључних играча црвено-белих.

Са друге стране, најзаслужнији да Звезда нема још већу предност, јесте Зек Ледеј, који је тројкама одговарао на налете противника.

• 22:24

28' - Теодосић погађа за највећу предност Звезде

Одлична секвенца Црвене звезде на обе стране паркета, коју је Теодосић крунисао тројком, па тако црвено-бели воде 60:53.

Тим Јаниса Сферопулоса стекао је своју највећу предност на мечу.

• 22:19

26' - Партизан се вратио у вођство

Након почетног "шока" у трећој четвртини, Партизан је успео преко Ледеја да дође до битних поена и тако се врати у вођство - 53:52.

• 22:08

22' - Звезда води

Поенима Боломбоја са линије за слободна бацања, а потом и тројком Гедраитиса, Звезда стиже до предности 48:44, на старту треће деонице.