Србе мучио шут, Богдановић и Мицић погнутих глава напустили паркет

Претходну ноћ у најјачој лиги света српски репрезентативци покушаће што пре да забораве
Србе мучио шут, Богдановић и Мицић погнутих глава напустили паркет© Tanjug/AP Photo/Nell Redmond

Кошаркаши Атланте хокс доживели су пораз од Бруклин нетса у утакмици НБА лиге резултатом 124:97, уз не баш сјајну партију Богдана Богдановића.

Капитен "орлова" наставио је серију погођених тројки, али је генерално имао проблема са шутем, па је завршио за нешто више од 32 минута завршио са 11 поена.

Имао је по три асистенције из скока, уз шут из игре 4/13 (1/5 тројке).

"Јастребови" су изузетно лоше почели меч, изгубили уводну четвртину са 34:16 што је само одредило даљи ток меча.

На полувремену, Нетси су имали свега шест поена предности (56:50), али су у наставку појачали и без проблема стигли до тријумфа.

У редовима победничке екипе истакао се Камерон Џонсон са 29 поена, Денис Шредер је додао 23 уз осам скокова и седам асистенција, док је Микал Бриџис постигао 15.

На другој страни, Дежонте Мареј је био најрасположенији са 28 поена, Џејлен Џонсон је додао 14, док су по 12 имали Деандре Хантер и Коби Бафкин.

Шарлот хорнетси, упркос чињеници да су играли на свом паркету, нису успели да парирају Милвокију – 111:99.

Бакси су рутински решили питање победника, а у пораженом тиму Васа Мицић добио је нешто више од 15 минута.

Поново је српски плејмејкер слабо шутирао (само један погодак из пет покушаја), да би на крају завршио са два поена, седам асистенција и по једним скоком и изгубљеном лоптом.

Дабл-дабл Јаниса (24 поена и 10 скокова) био је довољан за победу, па Милвоки сигурно држи трећу позицију Истока са скором 39-21.

"Стршљенови" су тек на 13. месту са 15 победа и 44 пораза.