Звезда преживела Макаби, трећа везана победа у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде победили су у Београду екипу Макабија 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21) у мечу 10. кола Евролиге

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Немања Недовић са 12 поена, док је Хасан Мартин убацио 11.

Код гостију, најбољи је био Лоренцо Браун, који је постигао 23 поена, док је Роман Соркин додао 16.

Црвено-бели су дошли до треће узастопне победе у Евролиги после драматичне завршнице у којој је Браун у последњим секундама промашио шут за победу Макабија.

Црвена звезда је добро почела меч и прву четвртину добила 27:18, а гости су успели до краја првог полувремена да смање вођство домаћег тима на 36:29.

Макаби је заиграо ангажованије у другом полувремену, а гости су у 25. минуту повели 39:38. Међутим, црвено-бели су у последњу четвртину ушли с вођством од 50:47.

Црвена звезда је у последња два минута ушла с вођством од 69:62, а Макаби је успео да смањи на 69:68 у самом финишу меца.

Гости су имали последњи напад за победу, а Браун је промашио тројку и донео је велику радост навијачима домаћег тима.

Црвена звезда сада има скор од четири победе и шест пораза. Макаби има учинак од по пет победа и пораза.

Црвена звезда ће у наредном колу другог децембра дочекати Виртус, док ће Макаби гостовати Бајерну.