У Напуљу се поново игра фудбал - Јувентусу не помаже ни Влаховић на "Марадони"

Фудбалери Наполија победили су Јувентус са 2:1 у дербију 27. кола Серије А
У Напуљу се поново игра фудбал - Јувентусу не помаже ни Влаховић на "Марадони"Getty © Francesco Pecoraro

Навијачи Наполија коначно имају разлога за осмех.

Након убедљиве победе над Сасуолом (6:1), Наполитанци су дошли до великог тријумфа над Јувентусом.

Калцона, нови тренер Наполија, жели офанзивнију игру што се видело и у мечу са "старом дамом".

Наполи је дошао до предности у 42. минуту, када је Хвича Кваратскелија сјајно реаговао и прецизно шутирао у сам угао гола гостију.

Душан Влаховић је пропустио две сјајне прилике пре водећег гола Наполија - прво је главом шутирао поред гола, а онда је погодио стативу у 34. минуту.

Драма је достигла врхунац у завршници меча.

Федерико Кјеза је изједначио у 81. минуту, а онда је Наполи дошао до савршене шансе за вођство.

Млади Нонге Боенде је ушао у игру у 76. минуту, а десет минута касније скривио пенал.

Виктор Осимен је узео лопту, али лоше шутирао, па је Шченсни зауставио његов ударац.

Међутим, на лопту је натрчао Ђакомо Распадори и закуцао је у мрежу.

Јувентус је други на табели са 57 бодова, док је Наполи седми са 43 бода.

У осталим данашњим мечевима, Верона је победила Сасуоло са 1:0, Каљари је у гостима био бољи од Емполија - 1:0, Фрозиноне и Леће су одиграли 1:1, док је Болоња у гостима победила Аталанту са 2:1.