Душан Лајовић пласирао се у друго коло Мастерса у Индијан Велсу, пошто је победио Финца Емила Русувуорија са 2:0 (7:5, 6.2)
Лајовића није омела ни пустињска киша - савладао Финца и пласирао се у друго коло Индијан ВелсаGetty © Cameron Spencer

Меч, који је због кипе прекидан, па настављен у вечерњем термину, трајао је 97 минута, а Лајовић је до тријумфа стигао прецизнијом и сигурнијом игром од ривала.

У првом сету Лајовић је дошао до раног брејка у првом гему и тако успео да наметне свој ритам.

Финац се није предавао, па је вратио брејк у шестом гему, након чега је уследио период изједначене игре.

Тек у 11. гему српски тенисер поново одузима сервис противнику и тако трасира себи пут до освајања првог сета.

Након велике паузе меч је настављен и у другом сету се боље снашао Лајовић.

Одмах на почетку је одузео сервис Финцу и након тога сигурно сервирао до седмог гема у ком је поново дошао до брејка.

Противник Лајовићу у другом колу, у суботу од 19 часова, биће Американац Франсис Тијафо, 18. носилац на турниру у Калифорнији.