Нејпир и Миротић срушили Партизан, црно-бели пропустили велику шансу у Милану

Кошаркаши Партизана поражени су у Милану од екипе Олимпије са 85:83 у мечу 28. кола Евролиге. Црно-бели су тако остали на учинку 13-15 и на 11. месту на табели елитног европског такмичења
Нејпир и Миротић срушили Партизан, црно-бели пропустили велику шансу у Милану© KK Partizan

Још један болан пораз претрпео је Партизан у Евролиги ове сезоне.

Српски представник овога пута пао је након драме у "Медиоланум форуму" у Милану.

Била је ова утакмица шанса да се приђе корак ближе позицијама које воде у плеј-ин, али се уместо тога дозволило да Олимпија приђе Партизану, који је остао на 11. месту.

Од првог минута меча, играло се у серијама.

Црно-бели су на најбољи могући начин отворили сусрет, пошто су тројке погодили Камински и Смаилагић.

Партизан је меч отворио серијом 8:0, али је потом стигао одговор Олимпије.

Домаћин је пронашао ритам и направио своју серију у износу од 12:2, те тако успео да преокрене и поведе средином прве четвртине.

Тим Жељка Обрадовића је боље отворио и другу деоницу. Поново су битни били погоци са дистанце, па је овога пута српски тим успео да преузме иницијативу и вођство.

Партизан је већим делом друге четвртине био у предности.

Ипак, поново се тим из Милана пробудио у финишу, када је пронашао ритам који им одговара.

Искористили су празан ход ривала и на полувреме отишли са минималном предношћу – 41:40.

Трећа четвртина протекла је у правој кошаркашкој и резултатској клацкалици. Играло се кош за кош, а кад год би Олимпија долазила до осетније предности, "парни ваљак" би пронашао начин да се потпуно врати у меч и избори егал.

За разлику од претходних, Партизан је трећу четвртину привео својим налетом и серијом и у последњу ушао са три поена предности - 67:64.

Искључиво захваљујући Николи Миротићу, Олимпија се држала у игри у четвртој четвртини овог меча.

Црногорски кошаркаш је везао три тројке, потом и погађао са линије за слободна бацања и био једина нападачка опција Арманија.

Меч је улазио у неизвесну завршницу, у којој је деловало да ће домаћин успети да преузме контролу над концима овог сусрета.

Нејпир је погодио тројку за вођство Олимпије од 83:80, након чега је Пантер на другој страни промашио тројку.

Уследио је изузетно битан офанзивни скок Ледеја, који је поентирао под фаулом, а потом погодио и додатно слободно бацање.

Још једном је битан фактор био Нејпир, који је погодио шут са дистанце, али је нагазио линију, те је предност Арманија била 85:83, на пет секунди до краја меча.

У последњем нападу, Ледеј је покушао да претрчи цео терен и поентира, али то није успео, па је Партизан уписао пораз у Милану.

Најефикаснији у победничком тиму били су Миротић и Шилдс са по 19, као и Хол и Нејпир са 18 и 15 поена.

У редовима Партизана, најефикаснији су били Аврамовић са 19, Кабокло са 13 и Ледеј са 12 убачених поена.

• 8. мар 2024 • 22:28

22:28

Крај меча, Партизан је поражен у Милану

Није успео Зек Ледеј да поентира у пресоталих пет секунди у последњем нападу, те тако домаћин долази до победе резултатом 85:83.

• 22:25

40' - Нејпир доноси преокрет домаћину

Олимпија је у одличној позицији у самом финишу меча. Нејпир је погодио два шута са дистанце, од чега је други дошао на пет секунди до краја сусрета.

Американац је тако донео Олимпији предност од 85:83.

• 22:17

38' - Битни поени Анђушића, Партизан води 80:78

Скоро четири минута нисмо видели кош из игре, а онда је уследио прецизан шут од таблу Анђушића са полудистанце.

Партизан води 80:78.

• 22:04

33' - Миротић распуцан, држи Олимпију у игри

Три тројке заредом погодио је Никола Миротић, а последња је донела његовом тиму вођство - 74:73.

• 21:56

Крај треће четвртине: Олимпија - Партизан 64:67

Одличном енергијом и у доброј атмосфери, Партизан затвара трећу деоницу са серијом 6:0.

Српски клуб је тако стигао до предности 67:64, са којом ће учи у последњу четвртину.

• 21:43

25' - Нејпир расположен, Олимпија води

Некадашњи кошаркаш Црвене звезде Шабаз Нејпир, везао је пет поена средином треће деонице.

Олимпија користи то како би повела са 55:51.

• 21:32

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:17

Полувреме: Олимпија - Партизан 41:38

Италијани су поново успели да преокрену резултат, па на полувреме односе поен предности - 41:40.

Шилдс и Хол су са 12 и седам поена најбољи стрелци Олимпије, док су у редовима српског тима најефикаснији Ледеј са девет и Камински са седам поена.

• 20:54

13' - Партизан у налету, поново води

Добро је српски тим отворио и другу четвртину, пошто је направио серију 6:0, којом стиже до предности 27:22.

• 20:47

Крај прве четвртине: Олимпија - Партизан 22:21

Прву деоницу одликовале су осцилације у игри и резултату на обе стране паркета. Након 10 минута кошарке, домаћин води 22:21.

Камински предводи стрелце Партизана са пет поена, док по четири имају Аврамовић и Пантер.

Код Олимпије се истичу Шилдс са 10 и Миротић са пет поена.